Місце жінки-художниці в «чоловічому» світі: виставка «Свій простір»

Місце жінки-художниці в «чоловічому» світі: виставка «Свій простір»

З листопада по 6 січня у залах PinchukArtCentre буде представлена групова виставка «Свій простір». Проект пропонує задуматися, що є «простором» жінки в сучасному українському суспільстві. Виставка не дає чітких означень, яким має бути цей простір, радше ставить питання, що є зоною комфорту, свободи, місцем для висловлювання тощо. 

Це скоріше спроба показати особливості українського художнього контексту, який поєднує уже наявні західноєвропейські наративи з успадкованими протиріччами радянського досвіду.

Назва виставки співставлена з хрестоматійним есе Вірджинії Вулф «Своя кімната» (1929), у якому письменниця підкреслила стереотипне уявлення про позицію і місце жінки-художниці в «чоловічому» світі. 

Виставка складається з трьох розділів у яких по-різному трактується ідея простору: вимушеного/прихованого, політичного/маніфестаційного, тілесного/чуттєвого. 

PinchukArtCentre уперше запросив до участі художників і художниць, які створили нові роботи, щоб висловитися і переосмислити порушені питання.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.