Ексклюзив: Ніна Матвієнко позує для проекту «Щирі. Свята»

Ексклюзив: Ніна Матвієнко  позує для проекту «Щирі. Свята»

14 листопада у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відкриється виставка фото-проекту «Щирі. Свята», присвячена традиційному вбранню та українським святам. Третій проект «Щирих» підтримали 15 відомих українських зірок. Увесь прибуток від продажу благодійного календаря буде спрямовано на підтримку музею. Замовити календар можна вже зараз https://goo.gl/MunnwL.

Ми реалізовуємо проект «Щирі. Свята» в партнерстві з музеєм Івана Гончара задля благодійної мети, — розказує організатор проекту, керівний директор ТЦ «Домосфера» Наталія Кравець. Вперше до проекту «Щирі» долучилась Ніна Матвієнко.

 Для сім'ї співачки цей проект і підтримка музею дуже важлива, адже Іван Гончар — батько її чоловіка та дідусь дітей.

-Ми раді, що втретє проект «Щирі» об'єднує небайдужих людей навколо українських цінностей та традицій –додала Наталія Кравець.

Автентичний настрій та атрибути Ніни Матвієнко присвячені народним традиціям на Миколая. Саме тому на сторінках календаря героїню можна буде побачити у грудні. Спеціально для календаря Ніну Матвієнко вбрали в елегантну бордову намітку та полтавський кожух, вишитий вовняними нитками «гарусом». На Полтавщині такі вишиті кожухи батьки справляли доньці до весілля, аби в майбутньому, уже в статусі молодиці, вона носила його як святковий верхній одяг.

-Раніше вірила в існування міфічного «спільного» українського костюму, — зізнається Ніна Митрофанівна. — Думала, що український національний костюм один на всю країну. А, виявляється, скільки областей і районів існує, стільки й різновидів вбрання. Кожен куток країни — це автентичність, особливість. І настрій, і костюми, і типажі. Якщо ми й відрізняємося від світу чимось добрим, то це щирістю, любов’ю і відкритістю, якої немає більше ніде.

Завдяки родині Гончарів артистка дізналася, що традиційні вбрання різняться і чи не кожен український регіон має власне бачення народного строю. Так, на сторінках календаря «Щирі. Свята» — вбрання із Західного Поділля, Покуття, Середньої Наддніпрянщини, Гуцульщини та Галичини.

-Зараз стало значно більше благодійних проектів, з’явилася потреба з боку соціуму в них. Що це змінило? Передусім, нас, — ділиться думками Ніна Матвієнко. — Ми стали щирішими, добрішими, прихильнішими до подвигів, зумовлених і розумом, і серцем.

Побачити всю красу українського вбрання та дізнатися про українські свята і традиції можна буде на виставці у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та на сторінках благодійного календаря «Щирі. Свята».

Нагадаємо, 15 зірок знялися в благодійному календарі «Щирі. Свята. 2019»

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!