Е-квиток у Києві: що важливо знати зараз

Е-квиток у Києві: що важливо знати зараз

Єдиний електронний квиток у Києві, нещодавно анонсований міським головою Віталієм Кличком, повноцінно запрацює для пасажирів орієнтовно з грудня.

Великий і важливий для міста проект презентували з приміткою, що зараз триває тестовий період – спершу систему треба перевірити. Та залишилась плутанина, коли завершиться тестовий період і що таке дослідна експлуатація. "Вечірка" дізнавалася в Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Коли е-квитком користуватимуться пасажири

Керівник згаданого Департаменту Юрій Назаров прогнозує, що тестовий період завершиться до грудня і вже в останній місяць року систему повноцінно запустять для пасажирів.

У розпорядженні КМДА, яке офіційно презентувало проект єдиного електронного квитка в Києві, згадується дослідний період тривалістю цілий рік. З 30 жовтня 2018 року до 30 жовтня 2019 року. Протягом цього часу відповідальні відомства стежитимуть за інфраструктурою, чи справляється вона з навантаженням, тобто протягом року систему налагоджуватимуть, враховуючи пасажиропотоки, додає прес-секретар профільного Департаменту Ксенія Прізіглей.

- Це внутрішній тест, він має проводитися близько трьох тижнів. Тестовий режим є складовою дослідної експлуатації. А вже протягом останньої пасажири зможуть користуватися е-квитком, - розповіла вона в ексклюзивному коментарі.

Колаж - Вечірній Київ. Поки ж в наземному транспорті міста символічно співіснують дві системи - нові валідатори (ще не активні) та перевірені часом компостери

Як користуватися е-квитком з пересадками між різними видами транспорту

Київська система поки враховує одну поїздку, а не час перебування в транспорті. Тобто, коли пасажир робитиме пересадку між різними видами транспорту – він має активувати нову поїздку. Наразі система не передбачає поїздок за тривалістю, як це є в багатьох містах Європи. 

- Така ідея є, але це наступний етап, - додає Прізіглей.

Де купувати єдиний електронний квиток у Києві (після завершення тестового періоду, поки – не продають)

Згідно з повідомленням Київпастрансу, транспортну картку жителі Києва зможуть придбати в:

  • кондукторів в тролейбусах, трамваях та автобусах
  • касах Київського метрополітену
  • боксах самообслуговування
  • кіосках Преса, ТурІнфо, Т-Кіосках

Та самі кондуктори, з якими вдалося поговорити в трамваях та тролейбусах, наразі не до кінця готові до змін та не можуть розповісти про майбутні зміни.

Це масштабний проект, який має скоординувати системи наземного тарнспорту та метрополітену. Тому зараз саме й триває це злагодження. Однак поки триває тестовий період е-квитки ще не продаються. Нагадаємо, орієнтовний старт - в грудні.

Читайте також: Е-квиток стартував у Києві: де купити, скільки коштує