У Києві таки знесуть квартали хрущівок: що є у планах

У Києві таки знесуть квартали хрущівок: що є у планах

Доля подальшого існування хрущівок у Києві і людей, які в них проживають, з кожним роком турбує мешканців не менш за владу столиці. Що з цим робити під протокол обговорювали на Раді регіонального розвитку при КМДА. Рішення й висновки цієї Ради передадуть міській владі. За словами директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення Костянтина Федотова, 80 відсотків житлової забудови столиці складають будинки типових серій 60-70 років, зношеність основних будівельних конструкцій яких становить вже 60 відсотків. Це 5100 будинків застарілого житла.

-Основні проблемні райони, де більше всього цегляних і панельних хрущівок – Шевченківський, Голосіївський, Солом’янський, райони. Через кілька років до них додадуться цілі масиви на лівобережжі, - повідомив Костянтин Федотов. – Адже для панельних будов (4 клас) строк служби за законом визначений у 100 років, але вони вже перейшли свій екватор існування і мають нині 3 клас із строком придатності в 75 років. Через п’ять-десять років, якщо і далі нічого не робити, постане дуже велика проблема. Її вирішити навіть за рік буде не реально.

Тому у 2016 році Київрада прийняла рішення по застарілому житловому фонду. Було прийнято розпорядження КМДА і замовили розробку проекту реновації й реконструкції територій, забудованих хрущівками. Це зроблено для того, аби зсунути ситуацію з морально застарілою забудовою з мертвої точки. Адже в законі, який було прийнято Верховною Радою у 2006 році і стосувався відселення прописана обов’язкова стовідсоткова згода мешканців, а також необхідність розробки типового договору з жителями таких будинків. Розробити регламент і типовий договір мав Кабмін і Мінрегіон.

За 12 років цього не було зроблено. Тому КМДА подала проекти відповідних документів, де виписано, що типовий договір з мешканцями застарілих будинків може затверджувати орган місцевого самоврядування. І  прописувалася норма згоди у 75 процентів мешканців. На цей проект з боку урядовців також не було реакції. Але проблема загостюється з кожним роком. Тому, отримавши повні відомості про всі будинки й земельні ділянки, а також висновки архітектурного департаменту де і що можна реконструювати, або зробити повну реновацію кварталів, ми хочемо через тендер замовити спеціалістам проект реновації й реконструкції кварталів типової застарілої забудови.

За словами першого заступника глави КМДА Миколи Поворозника, всі питання, які стосуються переміщення мешканців з хрущівок, відселення, чи інших дій, будуть прописані й вирішуватися згідно з законом про власність. Простого рішення в таких питаннях бути не може, адже є непорушне право власності людей на своє житло.