Кількість автомобілів у Києві за 2 роки збільшилась на 20%

Кількість автомобілів у Києві за 2 роки збільшилась на 20%

За останні два роки рівень автомобілізації у Києві зріс на 20%, тобто кількість автомобілів у перерахунку на 1 тисячу мешканців міста значно збільшилась і досягла показника 257 одиниць.

Про це під час Форуму Kyiv Smart City Forum 2018 повідомив директор аналітичної компанії "А+С Україна", яка займається консалтингом у галузі транспортного моделювання і планування, Дмитро Беспалов. Про це він розповів під час роботи секції Smart Mobility (Управління трафіком), де обговорювали перспективи впровадження у Києві інтелектуальної транспортної системи.

- Згідно досліджень, у 2015 році на 1000 жителів Києва припадало 213 автомобілів. З того часу рівень автомобілізації у місті значно збільшився. За підсумками минулого року, він складає вже 257 авто на тисячу мешканців, - сказав Дмитро Беспалов.

За його словами, якщо такі темпи автомобілізації будуть збережені, то до 2025 року у місті буде нараховуватися вже 450 авто на 1000 жителів. Вірогідною причиною стрімкого зростання кількості автомобілів у Києві Дмитро Беспалов вважає авто на еврономерах, які нині неконтрольовано потрапляють на ринок.

На його думку, запобігти проблемі автомобілізації допоможе не просто обмеження доступу до дешевих авто, а зміна ставлення до розвитку транспорту у місті. Саме через відсутність рішення транспортної проблеми з боку місцевої влади, люди вирішують її самостійно - за рахунок купівлі приватних авто. Тож городянам необхідно надати комфортну альтернативу у вигляді доступного громадського транспорту та розвивати велосипедну інфраструктуру, яка задовольнить потребу містян у використанні зручних індивідуальних засобів пересування.  

Нагадаємо, зразок для всіх: «розумну» вулицю створять на Нивках.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.