Замінити водійське посвідчення за 20 хвилин: у Києві запустили новий сервіс

Замінити водійське посвідчення за 20 хвилин: у Києві запустили новий сервіс

Однією з найпопулярніших адміністративних послуг у столиці є заміна водійського посвідчення. Лише за 9 місяців поточного року в Києві нею скористались 31 028 разів.  

Це надихнуло КМДА спільно з Головним сервісом МВС створити сервіс, за допомогою якого кожен громадянин України зможе швидко зареєструвати транспортний засіб та замінити посвідчення водія. Наразі це можна зробити в центральному ЦНАПі столиці на Дніпровській Набережній, 19-б. Згодом проект розповсюдять на всі ЦНАПи Києва. Сьогодні пілотний проект презентували мер столиці Віталій Кличко та представники МВС.

- У якості пілотного проекту був  обраний Київ для запровадження послуг сервісного центру МВС через ЦНАПи. Відтепер  не потрібно бігати з одного кінця міста до іншого аби замінити водійські права у разі зміни анкетних даних, зареєструвати щойно придбаний автомобіль або отримати прописку з одночасною випискою. Ми працюємо над комплексністю надання взаємопов’язаних послуг, -  розповіла Директор департаменту центру надання адміністративних послуг  міста Києва Наталія Шамрай.

У МВС сподіваються, що така співпраця значно зменшить навантаження на сервісні центри МВС, що дасть змогу надавати послуги більш якісно з меншою затратою часу.

- Ми дуже раді, що Київ завжди готовий активно реагувати на такі пілоти. Мінімізація часу та сил  громадянина є пріоритетом реформи, а спільний проект із органами влади є логічним кроком  для досягнення цієї мети. , - повідомив Владислав Криклій, начальник Головного сервісного центру МВС, -  До того ж, роблячи послуги більш доступними та якісними, ми головним чином позбавляємось від корупційних ризиків.

Тож до міського центру, окрім стандартних послуг: реєстрація місця проживання, паспортні послуги, реєстрація права власності на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, - додалось ще декілька не менш важливих. Відтак вартість нових послуг сягатиме від 200 до 600 гривень. А щодо часу, то переоформлення прав та прописка займатиме до 20 хвилин, реєстрація транспортного засобу - до 2 годин.

- Міська влада працює над поліпшенням якості надання адміністративних послуг, зокрема, над розширенням переліку послуг, що можна отримати в ЦНАПі. Такі центри – один із сегментів системи Smart City, яку столиця впроваджує вже більше трьох років, – зазначив Київський міський голова Віталій Кличко

У міському центрі надаватимуться послуги, які не потребують здачі іспитів та технічного огляду. На сьогоднішній день мережа ЦНАПів у Києві нараховує 14 центрів. Міський ЦНАП, що за адресою Дніпровська набережна, 19-б, надає понад 150 видів послуг для громадян. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.