Натурально і смачно: з коників і цвіркунів зробили батончики

Натурально і смачно: з коників і цвіркунів зробили батончики

Як повідомив доцент факультету харчових технологій Сумського Національного аграрного університету Дмитро Бідюк, вчені таки підготували, як і було обіцяно, крім штучного сала, їстівних пакетів, які були нещодавно визнані кращими й перспективними на міжнародному конкурсі у Мальмьо (Швеція), їстівного одноразового посуду, ще й батончики з коників.

овсім недавно в лабораторії кафедри технології харчування  СНАУ, що знаходиться в комбінаті громадського харчування, ми ВПЕРШЕ разом із Вікторією Каблюк виготовили "смаколики з цвіркунів" - протеїнові батончики з додаванням борошна з цвіркунів!, - пише Дмитро Бідюк. - Це тема її магістерської роботи. Та не тільки вперше виготовили, а й вперше продегустували! Ось імена сміливців – Тетяна Степанова, Вікторія Макарова, Ганна Кудаковська.  Ми спробували додавати до складу батончиків до 10% цього порошку. Звичайно, виріб ще недосконалий та потребує доопрацювання. Але цікаве з цього всього те, що навіть за вмісту цвіркунів 10% їх смак взагалі не відчувався! Лише колір став темнішим.

На фото ви можете бачити 6 зразків - один контрольний примірник - без борошна, а інші 5 із вмістом борошна від 2% до 10%. Наступними нашими кроками буде розроблення ZERO Bar (без лактози, глютену та цукру), а також органічних протеїнових батончиків із цвіркунами.

На титульному фото: Дмитро Бідюк з колегами -винахідницями (фото Дмитра Бідюка з Фейсбук)