Навігатор на перше листопада: куди піти у Києві

Навігатор на перше листопада: куди піти у Києві

Подія дня: «100 років сусідства: Україна і Польща»

Нову виставку присвячену стосункам України і Польщі відкриють на Хрещатику біля будівлі Головної пошти. За останні сто років Україна і Польща пройшли приблизно однаковий шлях: визволення від імперського поневолення та відродження своєї національної держави, гніт нацистського та комуністичного тоталітаризмів, і, врешті, повторне відновлення державності після краху комунізму.
Коли: о 12:00

Де: вул. Хрещатик, 22,
Вхід вільний

Вечір мистецький: Photo Kyiv Fair

На 2500 кв.м буде представлено понад 500 фотографій музейного рівня. Усі чотири дні на Photo Kyiv Fair буде працювати спеціальна освітня програма, під час якої експерти з України, Швейцарії, Франції та Нідерландів проведуть лекції. Серед почесних гостей ярмарку: директор Фотографічного Центру Женеви Йорг Бадер; фотограф, арт-директор щорічного паризького фотофестивалю La Quatrième Image Раед Баувая; директор Форуму документальної фотографії COALMINE і куратор Швейцарського фонду фотографії (Fotostiftung Schweiz) Саша Реннер; засновник і директор незалежного видавництва Schilt Publishing Маартен Шильт і багато інших.

Коли: 1-4 листопада
Де: Chicago Central House, вул. Антоновича, 44

Вечір в кіно: Богемна рапсодія

Вшанування групи Queen, їх музики і їх видатного вокаліста Фредді Меркьюрі, який кинув виклик стереотипам і переміг умовності, щоб стати одним з найулюбленіших артистів на планеті. Фільм простежує запаморочливий шлях групи до успіху, завдяки їх культовим пісням і революційному звуку, практично розпад колективу, оскільки спосіб життя Меркьюрі виходить з-під контролю, і їх тріумфальне возз'єднання напередодні концерту Live Aid, який став одним з найбільших виступів в історії рок-музики.

Коли: 10:00, 16:00, 18:45

Де: Кінотеатр "Київ", вул.Велика Васильківська, 19

Вартість: 50-100 грн.

Вечір музичний: Хорея Козацька «Чи то буря чи то грім»

До 100-річчя з повстання ЗУНР в столичній мерії відбудеться вечір пісень  Січових Стрільців та Української Галицької Армії  у виконанні Хореї Козацької.  В програмі твори, що з’явились в Пресовій квартирі регіону УСС в І світову війну, а також твори часів листопадового зриву, повстання ЗУНР та боротьби Української Галицької Армії проти польських окупантів. Ви почуєте пісні, творцями яких були безпосередні учасники подій, а це видатні поети та композитори того часу, що працювали в Пресовій квартирі 1914-1918 р.р.

Коли: о 19:00

Де:  вул.Хрещатик, 36

Вхід вільний

Вечір лекційний: «Монументальне мистецтво українських художниць»

Публічну програму до виставки «Свій простір» відкриє Євгенія Моляр лекцією про монументальне мистецтво українських радянських художниць Ади Рибачук, Али Горської та Галини Зубченко. Ці художниці, як і більшість радянських монументалісток, працювали у співавторстві зі своїми чоловіками: Ала Горська - з Віктором Зарецьким, Галина Зубченко - з Григорієм Пришедькоми, Ада Рибачук - з Володимиром Мельниченком. Однак, на відміну від багатьох, вони не залишалися «в тіні» своїх відомих чоловіків, а більш того, подолали стереотип про монументальне мистецтво як «чоловіче». Реєстрація обов’язкова: tockify.com/pinchukartcentre/detail/184/1541091600000

Коли: о 19:00

Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, захід відбудеться на 4-му поверсі арт-центру.

Вхід вільний.

Вечір літературний: війна між нечистю та людьми невідворотна?

Киян запрошують на  презентацію роману-переможця літературного конкурсу  «Видавничої групи КМ-Букс» — «Лазарус»  Світлани Тараторіної. Це фантастичний роман, в якому майстерно подано антураж старовинного Києва, де спокійно вживаються звичайні люди із представниками нечистої сили — упирями, чортами, перевертнями, лісовиками, польовиками й водяниками! Але несподівана знахідка — труп приймака водяників з розпоротим животом — може стати вагомою причиною для розв'язання нової кривавої війни, адже є вагома причина вважати, що загиблий — людина! Досвідчений слідчий Тюрин спробує розкрити таємницю, щоб запобігти невідворотному зіткненню! Та чи зможе він побороти власних демонів, які невпинно його переслідуватимуть?

Коли: о 19:00

Де: у книгарні «Буква», вул. Богдана Хмельницього, 3Б, 2-й поверх

Вхід вільний.

Прогноз погоди від Український гідрометцентр

1 листопада в Україні без істотних опадів.
Вночі та вранці на Правобережжі місцями видимість погіршуватиме туман.
 У Києві 12-14° тепла.