Три особливі вистави Едуарда Митницького

Три особливі вистави Едуарда Митницького

Сьогодні, 31 жовтня, пішов з життя засновник  і художній керівник Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, видатний режисер і педагог, народний артист України Едуард Митницький.

Про це повідомляється на сторінці театру в Facebook.

-Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, розділяємо скорботу усіх, хто знав або працював із видатним Майстром. Дату та час прощання з корифеєм українського театру, Едуардом Марковичем Митницьким, буде повідомлено додатково- йдеться в повідомлені.

Директор департаменту культури КМДА Діана Попова на своїй сторінці в Facebook також висловила свої співчуття.

-З величезним сумом сприйняли звістку про відхід у кращі світи одного з найвидатніших театральних режисерів України - Едуарда Марковича Митницького. Осиротів не тільки колектив Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, а й вся театральна спільнота країни... Щирі співчуття близьким і рідним, сил і витримки колегам - написала Діана Попова.

Він поставив десятки вистав у театрах Києва, Севастополя, Сімферополя, Одеси, Риги, Вільнюса і інших міст.

Режисер володів доскональним знанням першоелементів театру. Саме у виставах Митницького по-новому розкрилися Ада Роговцева, Юрій Мажуга, Валерія Заклунна, Ксенія Ніколаєва, Володимир Горянський, Олександр Гетьманський, Лев Сомов, Микола Бабенко, Неоніла Білецька і багато інших акторів, які сьогодні є визнаними майстрами української сцени.

«Вечірка» вирішила пригадати найвідоміші постанови режисера

«Море... Ніч... Свічки...» - спектакль за п’єсою ізраїльського драматурга Йосефа Бар-Йосефа.

Режисер досліджує трагічний крах особистості в океані спокус.  Мабуть, тема протистояння особи й соціуму, особи й буття (у всій складності цих філософських категорій) була  однією з улюблених у творчості режисера.

«26 кімнат...» за оповіданнями та п’єсою «Леший» Антона Чехова, мабуть, найжорсткіша вистава Едуарда Митницького. Найбільш безвихідна. Похмура. Трагічна.

Вигадана, немов реквієм по загиблих мріях, благородних поривах, високих злетах. Тут нікому з героїв уже не вибратися зі смертоносної пастки-лабіринту, на яку перетворилося їхнє життя. Митницький анітрохи не бентежиться, що меланхолією «26 кімнат...» напевно не догодить смакам публіки, — адже він, як ніхто інший, може собі дозволити розкіш бути самим собою, адже врешті-решт театр існує не лише «для каси», а й для душі...

Ще одна п’єса за мотивами Антона Чехова -  «Три сестри».

Не менш серйозна і принципова робота Едуарда Митницького щодо прогнозів не майбутнє, насичена сумними роздумами про культурну деградацію та про щоденну війну з вульгарністю, пожадливістю, цинізмом, беззаконням, яку інтелігентні люди частенько програють.

Нагадаємо, помер український режисер культових мультфільмів

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.