Киянам нагадали про необхідність вакцинуватися від грипу

Киянам нагадали про необхідність вакцинуватися від грипу

У столиці 14 тис. киян захворіли на грип та ГРВІ. Такі цифри наводять у КМДА і нагадують киянам про необхідність вакцинуватись від грипу. Зараз у наявності два види вакцини у 23 медичних закладах комунальної власності.

- Наразі здійснити вакцинацію можна у 23 закладах охорони здоров’я столиці. Аптечні пункти комунального підприємства «Фармація», розташовані у цих медзакладах, повною мірою забезпечені вакцинами проти грипу. Вакцинація від грипу проводиться двома вакцинами – ВАКСІГРИП ТЕТРА/VAXIGRIP TETRA, ціна якої становить 313 грн, та ДжіСі Флю, яка коштує 230 грн, – розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

А директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург додає, що вакцини виготовлено з урахуванням циркулюючих штамів вірусів.

- Вакцинуватись необхідно. Це єдиний метод профілактики грипу. Грип дає ускладнення, найчастіше це – пневмонія. На сьогодні вакциновано понад 6 тис. мешканців міста, - додала пані Гінзбург.

Перед вакцинацією потрібно пройти огляд лікаря, який надасть направлення на вакцинацію. Проте, за словами пана Поворозника, якихось спеціальних обстежень на кшталт аналізів крові чи ЕКГ проходити перед вакцинацією не потрібно. Лікар має лише переконатися, що пацієнт здоровий.

Микола Поворозник і сам пройшов щеплення від грипу у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Шевченківського району м. Києва.

- Не боляче, – посміхається посадовець.

Також він зауважив, що минулого року щеплення від грипу робив та на грип не хворів.

А медична сестра Алевтина Спіцина пояснює, що вакцинуватися можна і потрібно всім. Протипоказання – вагітність, вік до 3 років, алергія на курячий білок та загострення хронічних хвороб. Вона повідомила, що щодня приходить щепитись близько 10 осіб.