Помер український режисер культових мультфільмів

Помер український режисер культових мультфільмів

30 жовтня помер український художник-мультиплікатор, режисер і сценарист Давид Черкаський. Про це в соцмережі повідомив його друг, бізесмен Олександр Меламуд.

Він зазначив, у вересні Давид Черкаський переніс інсульт і майже два місяці лежав у реанімації. Весь цей час лікарі боролися за його життя.

- Пішла легенда. Помер друг, чудова людина, великий майстер. До останнього дня перед хворобою він постійно повторював, що життя прекрасне, - написав Олександр Меламуд.

За словами Меламуда, дату похорону повідомлять додатково.

«Вечірній Київ» вирішив пригадати найвідоміші роботи мультиплікатора

  • Пригоди капітана Врунгеля

Мультсеріал був знятий за мотивами повісті Андрія Некрасова. Для кожної з 13 серій художники створили близько 16 тисяч малюнків. При створенні мультфільму використовували мальовану мультиплікацію, техніку перекладки (персонажі, що складаються зі шматочків розмальованого паперу, переміщуються по склу), а також реалістичну зйомку, наприклад, кадри з морською водою. Мультфільм полюбили дорослі і діти, а пісня про «Бандито гангстеріто» стала хітом.

  • Доктор Айболить

Мультексперименти Давид Черкаський продовжив в мультфільмах за мотивами багатьох творів Корнія Чуковського. Анімацію знову поєднали з елементами живої зйомки, наприклад, дощу і диму. Родзинкою історії про доктора стала рок-опера «Муха-Цокотуха».

  • Острів скарбів

Двосерійний мультфільм за романом Роберта Льюїса Стівенсона, де поряд з мальованими персонажами були задіяні актори і музиканти. Над мультфільмом працювали одразу дві команди мультиплікаторів. Сама стрічка сповнена пародій і алюзій, приміром, на серіал «17 миттєвостей весни», а також рекламу кока-коли 80-х років.

Нагадаємо, камера, мотор і кіно киянина Криштофовича

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.