Київ на старті: місто запустило е-квиток у тестовому режимі

Київ на старті: місто запустило е-квиток у тестовому режимі

Від сьогодні Київ почав тестувати систему єдиного електронного квитка в громадському транспорті.

Відповідне розпорядження від 26 жовтня опублікувала прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Е-квиток матиме силу в Київському метрополітені, фунікулері, міській електричці, в трамваях і тролейбусах, автобусних маршрутах загального користування, які працюють в режимі маршрутного таксі. Зокрема, вказані понад 150 міських маршрутних таксі.

Згідно з документом, тест системи єдиного електронного квитка триватиме впродовж року, до 30 жовтня 2019 року включно.

На період роботи е-квитка в тестовому режимі право на проїзд за новою системою зберігають за все тими ж: одноразовими талонами (однак він має бути зареєстрований в системі валідатора), проїзними, студентськими (учнівськими) квитками, посвідченнями відповідних пільгових категорій та Карткою киянина.

У подальшому порядком передбачено такі формати е-квитка:

  • транспортна картка,
  • банківська картка,
  • соціальна (пільгова картка),
  • QR-код,
  • учнівський та студентський квитки,
  • гаджет з відповідним додатком.

За даними прес-секретаря Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Ксенії Прізіглей, у наземному транспорті Києва вже встановлено 1,5 тисячі систем для функціонування е-квитка, передають Українські новини. Поки ж валідатори можна побачити в київських тролейбусах поруч зі старими компостерами.

Проїзний квиток може бути разовим; на певний період на один або кілька видів транспорту з певною кількістю поїздок, без певної кількості поїздок; період користування може починатися з моменту продажу квитка або з моменту його активації; передбачений квиток з урахуванням дальності поїздки.

Нагадаємо, місто переходить на електронні розрахунки за користування всім комунальним транспортом столиці. Єдиний електронний квиток для всіх видів наземного транспорту Києва планували запустити ще з середини поточного року, однак старт відкладали. Ще в грудні минулого року у транспорті столиці почали встановлювати техніку для автоматизованої системи проїзду. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.