Цікаві канікули у столиці: куди відправити школярів

Цікаві канікули у столиці: куди відправити школярів

Жовто-багряне листя та похмуре небо радує дітлахів аж цілим тижнем відпочинку. Осінні канули - не привід сидіти вдома. "Вечірка" підготувала найкращі цікавинки столиці, які займуть дітлахів та подарують чудесні сімейні прогулянки.

Театралізована екскурсія «Містична Україна»

Українська історія приховує безліч таємниць, містичних та нерозгаданих легенд. І завіса над деякими з них підніметься під час захопливої екскурсії при світлі каганців.

Ви вважали, що українській історії бракує містичних загадок? А ви коли-небудь чули про українського Дракулу? А про козацького отамана-чаклуна, який за життя вмів перекидатися на вовка та ловити кулі на льоту, а після смерті допомагав запорожцям вигравати битви? Чи знаєте ви, що українці є спадкоємцями величезного гетьманського скарбу, і частка кожного в ньому – 40 кг золота? Чи відомо вам, що в нашому музеї є дві чудотворні ікони, одна з яких має здатність викликати бурю та врятувала свого часу Київ від нападу кочівників?

Коли: 31 жовтня з 19:00 до 20:00
Де: Національний Музей Історії України - НМІУ (вул. Володимирська 2)
Ціна: 150 грн

Музей живої історії "Мамаєва Слобода"

«Київ козацький» – осіння програма для школярів в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»! Запрошують школярів відвідати урочище, з якого бере початок легендарна річка Либідь. За народними переказами саме тут наші прадіди – лицарі Запорожці зачаклували «Козацький скарб»! Тож усіх щиро запрошуємо не лише козацьким селищем погуляти, але й скарби чарівні відшукати!

В «Мамаєвій Слободі» школярі зможуть побачити білі українські хати, комори, клуні, вітряки, повітки, воловні, возовні, ясла, водяний млин, справжнісіньку козацьку церкву в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці, прототип тієї церкви, котра вивищувалась над Запорозькою Січчю у часи Гетьмана Богдана Хмельницького. Крім того, школярі за бажанням зможуть відвідати оточений возами похідний «Козацький Кіш». Там же ж у них буде можливість покататись верхи на конях спільно з козаками, постріляти з татарського лука, скуштувати козацького кулішу, або мандруючи територією, погодувати справжнісіньких круторогих сірих волів, овець, гусей, погасати на свіжому повітрі наввипередки з кролями.

Де: вул. М. Донця, 2 (Відрадний)
Ціна: дорослі - 120 грн, пенсіонери\школярі\студенти - 100 грн, пільгові категорії - безкоштовно

Національний науково-природничий музей НАН України

Підготував цілу низку цікавих екскурсій:

  • «Твоя перша палеонтологічна колекція» - дізнаєтесь, як утворюються викопні рештки, змоделюємо цей процес під час майстер-класу, поконтактуємо зі справжніми скам’янілостями від загадкових неміан віком півмільярда років до решток динозаврів.
  • Ботанічна класика 30 жовтня «Хижі рослини». Під час події ви станете експертом з комахоїдних рослин та навіть започаткуєте свою міні-плантацію росичок! Але є й суттєвий недолік програми – під час квесту доведеться рятувати світ! Обережно!
  • Ніч 31 жовтня – Геловін, Ніч всіх святих. Наша скромна демонстрація «Родичі гарбузові: Halloween edition» розповість Вам неймовірні подробиці: чому кавун не ягода, чому кабачок не овоч, а фрукт, який гарбуз найважчий у світі, чому слово "тиква" цілком можна вживати українською, що спільного в дині та маракуйї.
  • Ранок 1 листопада присвячений динозаврам! У нашому дослідницькому меню спінозавр, сальтазавр, аллозавр, тиранозавр, мегараптор, теризинозавр та деякі їхні далекі знайомці! Квест йде в навантаження до програми, тому вдягайтесь відповідно до погоди, характерної для юрського періоду.
  • 2 листопада ми дізнаємось імена справжніх володарів цієї планети. Нарешті настав час зняти занавіс таємниці! Гриби-вбивці, гриби-крадії, гриби-годувальники, гриби-лікарі, гриби-некроманти – калейдоскоп історії та біологічних знань.
  • «Морські тварини та де їх шукати». Ваш гайд у світ медуз, крабів, раків, кальмарів, риб, черепах та пінгвінів! Пізнавальна інтерактивна лекція, пошукова екскурсія та квест занурять Вас в акваланзі глибоко під воду. І якщо Ви колись мріяли помалювати голками морського їжака за допомогою пігментів каракатиці – то цей івент саме для Вас.
  • 4 листопада «Химерні риби» - це мандрівка у безмовний світ, подорож крізь моря та океани, знайомство з велетнями-мегалодонами та замаскованими рибами-кониками, дотик до риби-пили та білої акули, але головне це відкриття, настрій та гарно проведений час.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України ( вул. Богдана Хмельницького 15)
Ціна: від 45 грн

Музей історії міста Києва

Інтерактивні екскурсії:
– “Казка, розказана в музеї” – для дітей дошкільного віку. Дітям пропонують вперше познайомитися з музеєм та послухати казочки про експонати;
– “Історичний конструктор” – для учнів 1-4 класів. Діти у формі гри можуть ознайомитися з історією міста періоду Київської Русі;
– “Археологічна експедиція” – школярі 5-7 класів зможуть відчути себе справжніми археологами.
– “Вперед! У минуле!” – для школярі 5-11 класів. Можливість перевтілитися в киян різних історичних періодів та дізнатися про побут.

Для школярів старших класів та дорослих музей пропонує квести по музею та по вулиці, а також інші пізнавальні екскурсії про наше місто.
За попереднім замовленням проводиться театралізована екскурсія для дітей середнього шкільного віку “Повість временних літ: нова версія”.

Квест «Музейний квартал» - Якщо тобі набридло сидіти в чотирьох стінах і ти бажаєш весело та корисно провести день, то швидше збирай друзів та приходь на квест “Музейний квартал”. На тебе чекає незвична подорож вулицями Б. Хмельницького, Володимирською та Терещенківською з безліччю цікавих об’єктів та споруд.

Де: Музей історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)
Ціна: оглядова екскурсія  – 300 грн, оглядова/тематична екскурсія – 150 грн; Для пільгових категорій відвідувачів: – оглядова екскурсія – 200 грн, оглядова/тематична екскурсія – 100 грн; Єдиний вхідний квиток з екскурсійним обслуговуванням для груп учнівської молоді: для груп до 20 осіб – 200 грн, для груп до 30 осіб – 250 грн.

Експериментаніум

Окрім цікавих екскурсій Експериментаніум підготував дивовижні шоу:

“Шоу Великого вибуху”, Електричне «Тесла шоу», Акустичне  шоу «Лабораторія звуку», Шоу «Кріо-лабораторія», Хімічне «Реактив шоу», Шоу «Експерименти на кухні», Фізичне шоу «Екстремал», Шоу «Кристаломанія» та багато іншого.

Де: Експериментаніум (проспект Степана Бандери 6)  

Ціна: від 50 грн

Музей Ханенків

Для наймолодших відвідувачів гіди запропонують екскурсії, розроблені саме для них. Доступна форма, ігрові елементи та захоплива інформація – завдяки цьому Вашим дітям захочеться повернутися до музею знову і знову.

«Привіт, музей!». Ігрова прогулянка-бесіда залами унікального Дому Ханенків з оглядом найцікавіших творів європейської колекції.

«Казкова мандріка країнами Сходу». Ознайомча прогулянка-бесіда з елементами лялькового театру та іграми експозицією мистецтва країн Азії.

«У Ханенків на  Терещенківській». Огляд унікального Дому Ханенків у світлі історії заснування музею, розгляд ключових творів європейської колекції.

«Боги та герої давньої Греції». Інтерактивна тематична екскурсія у доповнення шкільної програми з історії та літератури. Рогляд творів з міфологічними сюжетами, закріплення знань в ігровій формі.

«Мистецтво Азії». Вступ до знайомства з культурою та мистецтвом країн Сходу на матеріалі експозиції азійського мистецтва.

«Краса по-європейськи». Інтерактивна екскурсія-дискусія для підлітків. Розгляд ключових творів європейської експозиції та вільне обговорення тем, близьких до життєвого досвіду молодої людини: канони краси та їхні історична відносність, тілесність та її трактування в мистецтві різних епох, кохання, дружба та репрезентації людських взаємин в художніх творах, людські емоції та різні способи їхньої передачі митцями.

«У Ханенків на  Терещенківській». Огляд експозицій та інтер’єрів музею в світлі історії життя і діяльності Богдана та Варвари Ханенків.

«Музей Ханенків: Європейська колекція та Візантійські ікони». Інтерактивна оглядова екскурсія сучасною європейською експозицією Дому Ханенків.

«Музей Ханенків: Азійська колекція». Інтерактивна оглядова екскурсія сучасною азійською експозицією.

«Антична міфологія у творах Європейського мистецтва». Інтерактивна тематична екскурсія у доповнення шкільної програми зі історії та літератури.

«Мистецтво Італійського відродження». Інтерактивна тематична екскурсія у доповнення шкільної програми з історії та літератури.

Де: Музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17)
Ціна: від 7 грн

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook