Столичний Охматдит не розлучатиме хворих з родинами

Столичний Охматдит не розлучатиме хворих з родинами

Сьогодні урочисто відкрито сімейну кімнату в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ». Сімейна кімната – це спеціально облаштоване комфортне місце в лікарні, де рідні хворих дітей можуть відпочити та провести час з дитиною. Основна мета відкриття сімейних кімнат – це забезпечення потреби родини бути поруч під час лікування дитини, яка є основою сімейно-орієнтованої медицини. Коштувала така кімната 1,4 млн грн.

По суті це навіть не кімната, а ціла квартира. Із затишною кухнею, туалетом, декількома кімнатами, умебльованими зручними розкладними кріслами. Квартира містить 12 спальних місць. Мами з дітками перебувають в «ОХМАТДИТі» часто місяцями. Це передчасно народжені малюки, дітки з вродженими вадами, онкохворі. Мамі у такий час також потрібно дбати про себе. Відтепер вона зможе, поки малеча спить, посидіти в такій кімнаті, попити чаю чи кави, погортати журнал. До речі, спонсори обіцяють, що дбатимуть, щоб у сімейній кімнаті завжди були кава та чай і родичі пацієнтів могли це отримувати безкоштовно. Також сімейна кімната прикрашена картинами, фотографіями тварин, рослинами. У лікарні часто перебувають пацієнти з усієї України. І якщо мама лежить з дитиною в лікарні, то відтепер тато зможе приїздити до них, і йому буде де переночувати.

Це третя сімейна кімната, яку відкриє в Україні Фундація Дім Рональда МакДональда. Інші дві вже функціонують – у Вінницькій обласній дитячій лікарні та у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ».

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України, зазначила, що від того, як почувають себе батьки маленького пацієнта, дуже багато залежить. Адже дитина це відчуває. Також батьки, які перебувають у комфортних умовах, мають сили допомагати медичному персоналу.

Пані Супрун подякувала благодійникам:

- Хочу подякувати благодійникам, які працювали, щоб ця кімната відкрилась в «ОХМАТДИТі». Хочу подякувати головному лікареві Ірині Садов’як за співпрацю з благодійними фондами. В інших країнах світу також нормальний процес, коли благодійники допомагають лікарні створювати більш комфортні умови і для пацієнтів, і для їхніх батьків, і для медперсоналу.

Ірина Садов’як, головний лікар Національної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ», розповіла про амбітні мрії та плани:

- Рік тому, коли я була запрошена на відкриття сімейної кімнати у львівському «ОХМАТДИТі» я була у захваті і подумала, що хочу весь такий «ОХМАТДИТ», весь сімейний. Дехто каже, що в мене дуже великі амбіції. Так, вони в мене великі. Але вони націлені саме на те, щоб лікарня стала кращою, пацієнтам стало ліпше. Я завжди кажу, що фаховий рівень наших лікарів я не піддаю сумнівам. Але їм не вистачає, щоб батьки себе почували тут затишно і комфортно. Щоб маленькі пацієнти розуміли, що їхнім батькам добре. Я завжди кажу, що наш маленький пацієнт менше думає про свою хворобу, коли бачить спокій в очах матері, в очах батька, коли до нього прийшли сестричка, братик. Фундація пішла нам назустріч і погодилася відкрити таку кімнату. Я маю велику амбіцію – буду просити ще одну.

Гжегож Хмелярський, голова Наглядової ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні, зазначив:

- МакДональд дуже радіє, коли сім’ї приходять провести час у ресторанах МакДональдз. Але ми піклуємося про родини, коли настає дуже складний момент у житті, хворіють діти. Ось чому два роки тому ми вирішили створити Фундацію Дім Рональда МакДональда в Україні і почали відкривати сімейні кімнати.

Гжегож Хмелярський зазначив, що клієнти мережі ресторанів, які беруть участь у благодійній програмі «Долонька щастя», дуже допомагають хворим дітям.

Мами маленьких пацієнтів діляться враженнями: