Сінгапур буде першим, де побачать рух літаючих таксі

Сінгапур буде першим, де побачать рух літаючих таксі

Volocopter, компанія, яка втілює пілотний проект в Сінгапурі, заявила, що автомобілі, які працюють на бездоріжжі й в умовах заторів на дорогах великих міст, «підуть у небо» в серії "внутрішньоміських польотних випробувань" за підтримки місцевої влади.  У Сінгапурі почався процес, аби визначити, чи можуть такі літальні  апарати працювати в міських умовах. Про це пише ABC Nwes.au. Фірми Uber та Airbus, Singapore  мають намір почати тестові польоти своїх апаратів у другій половині 2019.

У заяві, що оголошує про наступний крок до застосування літаючих пасажирських транспортних засобів, генеральний директор Volocopter  Флоріан Рейтер назвав Сінгапур "логічним партнером" у своїх зусиллях. "Місто є справжнім піонером у галузі технологій та розвитку міста", - сказав він.

"Ми впевнені, що це ще один захоплюючий крок для того, щоб зробити послуги авіаційного таксі реальністю", -сказав Тан Конг Хві, виконавчий директор державного управління з розвитку економіки Сінгапуру, і також привітав "захоплюючі" новини в своїй заяві.

Сінгапур був першою країною, яка розпочала випробування аеротаксі ще в 2016 році, а минулого року представила плани введення "роботів-автобусів і човників" для мандрівників, починаючи з 2020 року, повідомляє місцева газета The Straits Times.

Незважаючи на те, що прототип нагадує вертоліт, його вражаючі можливості означають, що його можна експлуатувати з-під землі чи з пілотом, що везе двох пасажирів на відстань  приблизно 30 кілометрів.

Самопілотований  (без людини-керманича) тест апарату тривав лише 53 секунди, але виконавчий директор Vahana Zach Lovering заявив у своєму блозі, що це означає "величезну віху для ... глобального прагнення до руху у повітрі".

Кілька компаній по всьому світу вже також створили аналогічні прототипи літаючих автомобілів.  Німецька фірма вже здійснила одноразове безпілотне тестування в Дубаї, і окремі особи також пролетіли в ньому в Німеччині. Крім того, у Великобританії проведено успішний тестовий політ  760-кілограмового електромобіля.  Компанія Uber також оголосила про плани щодо втілення UberAir.

Але залишаються питання щодо їх придатності як форми транспорту, включаючи вартість та безпеку.

Uber  сподівається, що клієнти зможуть "натиснути кнопку і отримати апарат на вимогу" у трьох містах - Лос-Анджелесі, Далласі та ще одному вже в 2023 році. Тестові польоти заплановано на 2020 рік .

Компанія визнає, що проект "амбіційний", але стверджує, що поїздки за допомогою електричних літальних апаратів можуть бути відносно доступними - набагато дешевші, ніж гелікоптерами, і лише трохи дорожчі, ніж аналогічні, але автомобілями,  у Сан-Франциско.

Переклала з англійської зі скороченнями Катерина Новосвітня "Вечірній Київ"