«Машину часу» встановили на трьох площах Києва

«Машину часу» встановили на трьох площах Києва

У Києві стартував спеціальний проект "Машина часу".  Найвідоміші площі столиці - Майдан Незалежності, Контрактова та Софійська - прикрасили величезними екранами, на яких можна побачити, як виглядали ці місця у минулому. Про це повідомляє РБК-Укаїна. 

Відеоматеріали охоплюють періоди київської історії починаючи від Першої світової війни і до 1990-х років. Глядачі зможуть побачити як визначні події, так і буденні сцени з життя міста, зокрема будівництво станцій метро та новорічні ялинки на площах.  На екранах також з'являться видатні українці - Михайло Грушевський, Симон Петлюра та Володимир Винниченко.

- Київський тиждень критики" - передусім міський фестиваль і для нас важливо показати цей зв'язок із містом. Ми хочемо показати єдиний історичний контекст - багато людей ходить вулицями Києва і слабо уявляють собі події, які відбувались тут двадцять, тридцять, сто років тому. Через це виникає споживацьке ставлення до міста. Ця хроніка має надихати глядачів на відповідальність перед містом, перед його історією. Зараз ми запускаємо пілотний варіант "Машини часу" - у наступні роки ми плануємо показувати більше матеріалу та розширити список локацій., - розповідає проект директор Київського тижня критики та компанії "Артхаус Трафік" Денис Іванов

Проект "Машина часу" створений у рамках 2-го Київського тижня критики - кінофестивалю, який знайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. Цього року він проходить вдруге - з 26 жовтня по 1 листопада у кінотеатрі "Жовтень". 

Відеохроніка надана Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г. С. Пшеничного: сюжети відбирав історик-архівіст, редактор кінохроніки Микола Попелуха.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.