Святослав Вакарчук і депутати Київради завітали на форум до школярів

Святослав Вакарчук і депутати Київради завітали на форум до школярів

Марина Войтович, Максим Кучер, Наталя Плохотнюк

У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся масштабний дитячо-юнацький  форум «М-18» - «Менші 18 – ми можемо більше!».

Майже дві тисячі  підлітків столиці узяли участь у різноманітних майстер-класах, дискусіях з відомими людьми, депутатами Київради. Старшокласники мали можливість висловити свою думку з багатьох актуальних питань, і, навіть, взяти участь у перших дитячих виборах  під назвою "Партія моєї мрії".

Юні журналісти  ІТА «ЮН-ПРЕС»  створили перс-центр форуму: вели прямі репортажі, готували новини й фоторепортажі, брали інтерв’ю – висвітлювали життя Форуму.

Особливістю цьогорічного Форуму є проведення дитячих виборів М18 як імітаційної гри «Партія, якій Я довіряю».

 Під час Форуму було створено справжню виборчу дільницю, з кабінками, реєстрацією, спостерігачами, а всі бажаючі віком від 11 до 17 років могли відчути себе виборцями і  віддати свій голос за одну з партій. Юним виборцям пропонується зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих партійних програм, а не на назву партії чи ім’я її лідера. Всі функції модераторів виконували старшокласники столичних шкіл.

-Я задоволена представленими на виборах кандидатами, - розповідає  лідер  учнівського самоврядування Дніпровського району Дар'я Масленко, - Я очікувала, що має бути щось масштабне  й актуальне, але, навіть, не думала, що настільки!  Мені сподобалося саме прагнення людей спрямовуватися до шляху демократії та цінностей особистості людей. Мене зацікавили всі новаторські ідеї та нововведення, які представляли. Тому я не стільки обирала, скільки хотіла дізнатися більше.

Данило Мартиненко, лідер районної асоціації "Старшокласник" Святошинського району зазаначив: «Насамперед, я звертав увагу на ідеї, які запропонувала молодь. Мені було цікаво те, які питання її цікавлять. Найбільше мені сподобалася партія «Д», тому, що там написано про воєнні дії і про те, що наша Україна може дати відсіч країні-агресора й вона спроможна допомагати іншим країнам у військовому плані. Я вважаю, що на даний момент це актуально і потрібно нашій країні».

- M-18: М- це молодість, 1 - це ви завжди будете першими, а 8 - це безкінечність, - каже депутат Київради  Ігор Мірошниченко, - Екологічна проблема є однією з найважливіших у нашому місті. Мені страшенно сподобалася стінівка, на якій написано: «Сьогодні ми граємо в політику, щоб завтра політики не грали нами»! Я в захваті від цього заходу, і сподіваюся, що молодь, особливо учасники М 18 стануть активними політичними діячами і в майбутньому допоможуть розвиватися Києву.

На київському дитячому форумі М18  відбулося засідання круглого столу за участі міжнародних експертів, донорських організацій, депутатів і організаторів Форуму на тему «Становлення громадянина. Практика участі дітей і молоді у справах громади». А також панельні дискусії з депутатами міськради.  

З молоддю спілкувалися перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, депутати Київради Алла Шлапак, Наталія Шульга, Дмитро Стрижов, який крім усього є віце-президентом Федерації Панкратіону України, Олесь Маляревич, Ігор Мірошніченко, Ігор Грушко та депутат обласної ради Володимир Удовиченко.

- Я щаслива, що серед учасників Форуму так багато дівчат, тому що потрібно більше представників прекрасної статі залучати до політики, - сказала Алла Шлапак і додала, що готова співпрацювати з дитячо-юнацькими проектами та ідеями. До речі, депутат зацікавилася проектом юних журналістів ІТА «ЮН-ПРЕС» «Журналістське розслідування/дослідження «Київ крізь призму журналістики» й пообіцяла підтримку дитячим ідеям і дослідженням.

Депутат Київради Наталія Шульга запровадила Дитячу дорадчу раду.

 «Ви, підлітки й молодь,  будете приймати рішення, безпосередньо з депутатською комісією. А тепер питання до вас, учнівське самоврядування: чи готові ви до цього?», - звернулася депутат до старшокласників і пообіцяла любіювати дитячі проекти на сесіях Київради. 

Депутати зазначили, що вони завжди готові простягнути руку допомоги підліткам.

«Родзинкою» Форуму став «зірковий» гість – Святослав Вакарчук. Він не лише співав, а й спілкувався з молоддю, ділився секретами свого успіху.

Нагадаємо, у столиці кінокритики нагородили кращі українські фільми.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.