«Гімн України» Гайдая, непальці і пустеля Наміб: що подивитися на Kyiv Photo Week

«Гімн України» Гайдая, непальці і пустеля Наміб: що подивитися на Kyiv Photo Week

В столиці триває Другий Міжнародний форум фотографії Kyiv Photo Week 2018. Цьогорічна тема форуму "Human.Enviroment" - про людину та середовище, в якому вона живе. В експозиції демонструють роботи понад 50 українських та зарубіжних фотографів. Метою щорічного Форуму є популяризація фотографії в Україні, формування комерційного попиту на українське фотомистецтво. 

Значну частину експозиції Форуму складає концептуальна фотографія – одна з сучасних тенденцій у світовій фотографії. Зокрема, представлені спецпроекти  Олександра Клименко, Ігоря Гусева, Сергія Тумасова. 

  - Західний ринок дуже схильно ставиться до концептуального фотомистецтва, відслідковує і щиро приймає нові роботи. Суми гонорарів за які, іноді досягають декількох мільйонів. Яскравий приклад: за "Рейн-2" Андреас Гурскі, випускник відомої Дюссельдорфської школи мистецтв, отримав більше чотирьох мільйонів доларів. Ми продовжуємо створювати моду на фотографію та привертати увагу до цього виду мистецтва покупців та колекціонерів, а також західних галерей, - розповідає Влад Тузов, арт-директор форуму Kyiv Photo Week. 

У основній експозиції Ігор Гайдай показує роботи з різних проектів. Вперше експонується світлина "Гімн України" з проекту «Разом», на якій більше тисячі дітей-сиріт співають у хорі.

- Зняв її ще у 2006 році, в Одеському оперному театрі. Цих дітей зібрала разом американка. На сцені вони якраз співають гімн України. Роздрукував і показую глядачам вперше, - поділився автор.

Серед закордонних гостей  -- фотограф Непалу Горак Біста демонструє свої замальовки непростого життя в гірській країні. Також показують роботи майстра абстрактної фотографії, австрійця Петера Лаглера.

 - Задумували форум як платформу, де ми намагаємося познайомити глядачів і можливих покупців з фотографами. Адже основна мета - розвивати галузь фотографії, щоб люди  цінували її як вид мистецтва, -  зазначив виконавчий директор Kyiv Photo Week, фотограф Сергій Тумасов.Сьогодні є певні тренди у фотографії. Популярна у нас стала Південна-Східна Азія: її представляє проект Володимира Задираки про королівство Мустанг та наш гість з Непалу. Другий тренд - концептуалізм. Головним критерієм відбору були те, щоб фотографії зацікавили глядача, викликали емоції, несли енергію. Крім того, ми завжди залучаємо студентів, щоб вони мали можливість отримати корисний досвід. Є й мій проект - великі світлини, зроблені цього року, присвячені пустелі Наміб, а менші чорно-білі - зняті в різних країнах.   

Агенство Укрінформ презентує спецпроект «Мистецтво з-за грат» - фотографії з малюнків власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого в РФ. Це пейзажі та види різних міст світу. 

Kyiv Photo Week
Коли: до 28 жовтня
Де: Toronto-Kyiv (вул. Велика Васильківська, 100).
Вхід: 50 грн.

Нагадаємо, останні вихідні жовтня: куди піти у Києві

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.