В столиці кінокритики нагородили кращі українські фільми

В столиці кінокритики нагородили кращі українські фільми

Вчора під час відкриття кінофестивалю «Київський тиждень критики» в кінотеатрі «Жовтень» назвали переможців першої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Премію за найкращий фільм кінокритики присудили драмі «Донбас», Сергій Лозниця також відзначений як найкращий режисер року. До речі, цю художню стрічку, яка подекуди гіпертрофовано, але дуже влучно показує життя людей на окупованій та прилеглій території, ще можна подивитися в столичних кінотеатрах.  

Нагороди за найкращі акторські роботи отримали Ірма Вітовська за роль у фільмі «Брама» Володимира Тихого та В'ячеслав Довженко, виконавець головної ролі у «Кіборгах» Ахтема Сеїтаблаєва. Для актора В'ячеслава Довженка це вже друга кінопремія - в квітні за цю роль він отримав «Золоту Дзигу».  

Найкращим документальним фільмом стала «Дельта» Олександра Течинського, в якому йдеться про буденне життя людей, що живуть у дельті Дунаю (Волково та Вилківський район). На цьогорічному ОМКФ ця картина одержала диплом FIPRESCI (головна нагорода Міжнародної федерації кінокритиків) та  «Золотий Дюк» за найкращий український повнометражний фільм Національної конкурсної програми.

Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука «Штангіст» удостоєна премії за найкращий короткометражний ігровий фільм. Історія про підготовку важкоатлета до відповідальних змагань вже має перемогу в національному конкурсі КМКФ "Молодість" та Гран-прі Варшавського фестивалю.  

Премія «Відкриття року», яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, присуджена Марисі Нікітюк за еротичну драму про дорослішання «Коли падають дерева». 

Переможці отримали дипломи та важкенькі статуетки "Кіноколо" з бетону і металу.

Премія кінокритиків України КІНОКОЛО заснована у 2018 році – вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Організаторами кінопремії виступають щойно створена Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!», та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду.
На премію номінувалися стрічки українського виробництва, які були показані в Україні в період з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року включно, а саме мали кінотеатральний прокат на території України або були показані вперше на українському кінофестивалі.

До комітету «Кінокола» входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ. Цьогоріч членів комітету було 33: Андрій Алферов, Дар'я Бадьор, Олег Батурин, Станіслав Битюцький, Володимир Войтенко, Оксана Волошенюк, Ірина Гордійчук, Ігор Грабович, Олександр Гусєв, Анна Дацюк, Дмитро Десятерик, Надія Заварова, Ірина Зубавіна, Юлія Коваленко, Сергій Ксаверов, Юлія Кузнєцова, Аксінья Куріна, Наталія Мусієнко, Оксана Мусієнко, Людмила Новікова, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Альона Пензій, Олексій Першко, Тетяна Римаренко, Олексій Росовецький-Гіндіч, Олена Рубашевська, Наталія Серебрякова, Ольга Скоморощенко, Катерина Сліпченко, Сергій Тримбач, Антон Філатов, Лєна Чиченіна, Алік Шпилюк. 

В кінотеатрі «Жовтень» триває другий міжнародний кінофестиваль «Київський тиждень критики», що знайомить українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. До програми фестивалю увійшли фільми з програм головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографу або присвячені визначним діячам кіномистецтва. 

В міжнародній програмі  - прем'єра скандального трилеру Ларса фон Трієра про серійного вбивцю «Будинок, який побудував Джек», кримінальна мелодрама китайського режисера Цзя Чжанке «Попіл - найчистіший білий», нова робота празького сюрреаліста, режисера експериментального кіно Яна Шванкмайєра «Комахи», фентезі-мелодрама «На межі світів» Алі Аббасі (кращий фільм секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю), хоррор-бойовик «Менді» Паноса Косматоса з Ніколасом Кейджом, фантастична сатира «Діамантіно» про суперзірку футболу. 

В програмі «Бергман: 100» покажуть ретроспективи знакових фільмів Інгмара Бергмана, присвяченій сторіччю з дня народження великого режисера.

До ретроспективи українських фільмів увійшли стрічки Олександра Довженка («Арсенал»), Кіри Муратової («Астенічний синдром»), Леоніда Осики («Кам’яний хрест»), Володимира Денисенка («Совість») і В'ячеслава Криштофовича («Приятель небіжчика»).

Детальна інформація і розклад  - на сайті фестивалю

Нагадаємо, останні вихідні жовтня: куди піти у Києві

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.