МОЗ опублікував адреси, куди звертатися ветеранам війни за реабілітацією

МОЗ опублікував адреси, куди звертатися ветеранам війни за реабілітацією

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало поради, як ветерану російсько-української війни отримати реабілітаційне лікуванння. Наводимо поради МОЗ, як підготуватися та куди звертатися бійцям з посттравматичним синдромом.

- Ваш лікар на підставі історії хвороби та результатів аналізів може рекомендувати пройти  медичну, фізичну чи психологічну реабілітацію у регіональному чи підпорядкованому МОЗ України госпіталі, - йдеться в повідомленні.

Щоб пройти реабілітацію в одному з госпіталів, ветерану АТО/ООС необхідно:

1. Вибрати госпіталь згідно з місцем проживання та профілем захворювання (дивіться таблицю нижче).

2. Підготувати та надіслати пакет документів у департамент охорони здоров’я у вашій області (міста) або керівнику медичного закладу за місцем спостереження:

• Заяву на ім'я директора департаменту (управління) охорони здоров'я обласних або Київської міської державних адміністрацій або на ім’я керівника медичного закладу за місцем спостереження. Запитайте в свого лікаря, і він зорієнтує як написати таку заяву.

Для реабілітації у закладах, підпорядкованих МОЗ України (госпіталі ветеранів війни “Лісова Поляна”, Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (Київська обл) або Республіканському центрі лікування і реабілітації наслідків нейротравми (Рівненська обл), заяву в довільній формі також можна надіслати в МОЗ України на ім’я в.о. міністра охорони здоров’я.

• Разом із заявою надати результати аналізів і виписку з історії хвороби. Це потрібно для того, щоб знати в яке відділення (травматології, неврології тощо) госпіталізувати людину.

• Копія документу, що підтверджує статус учасника АТО/ООС.

3. Одержати відповідь, за необхідності пройти лікарсько-відбіркову комісію та пройти реабілітацію.

Найчастіше учасники АТО/ООС забезпечуються путівками в госпіталі першочергово. Зазвичай протягом 30 днів ветерани одержують або лист з інформацією, або вже саму путівка/направлення на реабілітацію, де вказана дата початку та тривалість реабілітації.

Зверніть увагу, що варто взяти з собою результати аналізів і виписку з історії хвороби в лікувальний заклад.

4. У разі виникнення додаткових запитань щодо реабілітації учасників АТО/ООС в мережі госпіталів ветеранів війни, звертайтеся за телефоном +38 098 413 39 50, Борисенко Алла Дмитрівна, помічник директора Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни з питань реабілітації учасників АТО.

Також медики опублікували всіх закладів, де ветерани війни можуть пройти реабілітацію. У переліку 30 закладів, три з них є в Києві та області:

  • Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни вул. Ф. Максименка, 26, м. Київ,
  • Госпіталь Печерський,
  • Державний заклад “Госпіталь ветеранів війни “Лісова Поляна” Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, станом на 31 грудня 2017 року в столичному Реєстрі нараховувалось 24,5 тис. учасників АТО, на соціальний захист яких було витрачено зі столичного бюджету 199,9 млн грн.

Титульне фото: Міноборони України