На старт, увага, тривога: у столиці перевіряли тривожні кнопки

На старт, увага, тривога: у столиці перевіряли тривожні кнопки

Трагічні події у Криму ще раз нагадали усім, що безпека - понад усе. Тож як працює «тривожна кнопка» у навчальних закладах  і наскільки оперативно прибувають на виклик охоронні служби сьогодні перевіряли у столиці.

Інспектували школи заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров та директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

- Київський міський голова Віталій Кличко після трагічних подій у Керчі доручив  провести інспекцію всіх закладів освіти на предмет забезпечення мінімальних заходів охорони. До слова, усі школи та садочки за минулі два роки забезпечили необхідним мінімумом: кнопка тривоги та камера відеоспостереження. В усіх районах підписані договори начальних закладів з охоронними фірмами. За цей час ми витратили близько 7 мільйонів гривень на забезпечення шкіл охоронними комплексами, - розповів  Валентин Мондриївський.

У разі небезпечної ситуації вахтер, охоронець або технічний працівник закладу має натиснути тривожну кнопку. Вона не подає ніякого сигналу, не мигає і не світиться, проте моментально надсилає сигнал до охоронної фірми. За регламентом, оперативна група має прибути за 6-8 хвилин. 

Під час сьогоднішньої перевірки одна група приїхала за 10 хвилин, інша - за 5. Машини зупиняли поблизу шкіл, аби не привертати зайвої уваги, оперативники також були забезпечені усім необхідним для  встановлення порядку.

Як повідомили працівники школи №210 Оболонського району, користуються кнопками через хуліганство та пияк, також камери допомагають стежити за… бродячими собаками. А  от у школі № 248, що в Деснянському районі, кнопку ще не використовували за призначенням.

- На щастя, поки кнопкою не користувались. Але тішить, що у разі небезпеки на допомогу чекати довго не доведеться., - розповіла Галина Іванівна, вахтер школи № 248.

Як повідомляють фахівці, перевірки охоронних систем закладів проводяться регулярно, міністерством - кожні 3-4 місяці, охоронними службами - кожен місяць. Під час перевірок оцінюють робочий стан тривожної кнопки та роботу камер.

Обслуговуванням охоронної системи школи займається установа, з якою підписано відповідний договір. Підписати його можна як і з державною охороною, наприклад, поліцією, так і з приватними фірмами, які мають відповідну ліцензію.

За словами Юрія Назарова, у рамках проекту "Безпечна столиця" наразі встановлено 2009 камер спостереження: 1-2 камери на виході та 1 на вході. У кожній школі також встановили відеореєстратори - екрани, на які транслюється запис з камер.

- Наступного року ми плануємо розвивати систему та встановити камери по усьому периметру території закладу. Близько 65% камер підключені до міського дата-центру, куди дані передаються онлайн та потім протягом місяця зберігаються. Наразі ми розробляємо пілотний проект, який дозволить батькам спостерігати за навчальним процесом дитини онлайн. Що стосується приватного життя дитини, у цьому випадку ми будемо ретушувати обличчя дітей. До кінця 2019 року ми плануємо підключити усі школи та садочки до міського дата-центру, - розповів Юрій Назаров.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.