Вакцинація проти грипу: як підготуватися до сезону застуд

Вакцинація проти грипу: як підготуватися до сезону застуд

Захистити від грипу дійсно ефективно зможе лише вакцинація. На цьому наголосила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Про це повідомили в прес-службі  КМДА.

-Із точки зору доказової медицини щеплення – найкраща профілактика грипу. Вакцина, яка містить білки вірусу, потрапляючи до організму людини, змушує імунну систему виробляти специфічні антитіла, тобто – імунітет до цього вірусу. Зважаючи на те, що ризик захворіти на грип посилюється в осінньо-зимовий період, вчасно проведена вакцинація зміцнить організм, зробивши його менш сприйнятливим до цієї хвороби. Особливо актуальним щеплення є для дітей, людей похилого віку, тих, хто страждає на хронічні захворювання чи за умов своєї роботи щодня стикається із великою кількістю людей, – зазначила Валентина Гінзбург.

Директор Департаменту повідомила, що вже зараз щепитися від грипу у столиці можна, у тому числі, у визначених комунальних медичних закладах первинної ланки. Наразі Департамент охорони здоров’я затвердив перелік закладів охорони здоров’я для проведення вакцинації проти грипу мешканцям міста Києва.

-Механізм отримання щеплення наступний. Перш ніж вакцинуватися, необхідно проконсультуватися із лікарем та пройти елементарний медичний огляд. Потім – отримати направлення лікаря, оплатити вакцину в аптеці та зробити щеплення у вакцинальному кабінеті. Лише вакцинуючись в умовах медичного закладу ви можете бути впевненими, що препарат зберігався з дотриманням «холодового ланцюжка», щеплення проведено професійно, а у разі хоч і маловірогідних, але можливих небажаних реакцій із боку вашого організму, ви отримаєте вчасну та кваліфіковану допомогу, – наголосила Валентина Гінзбург.

У профільному Департаменті також повідомили, що наразі вакцинацію від грипу проводиться двома вакцинами ВАКСІГРИП ТЕТРА/VAXIGRIP TETRA, ціна якої складає 313 гривень та ДжіСі Флю, яка коштує 230 грн.

Щеплення мешканцям столиці проводиться незалежно від місця проживання. Медична складова (огляд лікаря, консультація, сама процедура) – безкоштовна. Спеціальної підготовки вакцинація проти грипу не потребує.

-Дуже раджу: прийдіть до лікаря самі, відведіть своїх дітей. Проконсультуйтеся та скористайтеся можливість захистити себе та близьких від хвороби, яка буває смертельно небезпечною! Особисто я і вся моя родина кожної осені робимо саме так! – підсумувала Валентина Гінзбург.

Заклади охорони здоров’я для проведення щеплень проти грипу мешканцям міста Києва - за посиланням.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.