Вчора було відкрито ще одне китайське диво

Вчора було відкрито ще одне китайське диво

Новий мега-міст  був офіційно відкритий вчора президентом КНР Сі Цзіньпіном після 9 років будівництва. Про це пише NewScientist. та повідомляють всі великі світові інформаційні агентства.

55-кілометрова будова, яка є найдовшим морським мостом в світі, перетинає гирло річки Чжуцзян, щоб з'єднати материкову частину Китаю з Гонконгом і Макао. Це в 20 разів довше, ніж міст Золоті Ворота в Сан-Франциско.

Інфографіка - агентство Синьхуа

В одній частині міст переходить в підводний тунель на 7 кілометрів, щоб кораблі і літаки могли вільно вилетіти з сусіднього міжнародного аеропорту Гонконгу.

У проекті використовувалося близько 400 000 тон сталі, що еквівалентно восьмикратний кількості, яку використали для будівництва Моста Харбор-брідж у Сіднеї. Мостові прольоти  підтримуються колонами, заглибленими в морське дно, вантами, що звисають з гігантських пілонів, і двома штучними островами.

За словами проектантів, міст може витримати землетрус силою 8 балів, супер тайфун або зіткнення 300 000-тонним судном.

Проект зазнав критики за загибель 10 працівників і його небезпечний вплив на місцевих білих дельфінів. Тільки 47 тварин залишилися в цьому районі, в порівнянні з 188 в 2003 році.

Китай також має найдовший міст - 164-кілометровий великий міст Даньян-Куньшань, який перетинає землю і воду між Шанхаєм і Нанкіном на материковій частині КНР.

Переклад статті - "Вечірній Київ"