Віталій Кличко: Автомобільну частину Подільського мосту завершимо за кілька років

Віталій Кличко: Автомобільну частину Подільського мосту завершимо за кілька років

Як повідомляла «Вечірка»,  підписано важливе розпорядження КМДА, яке  стосується будівництва  метро на Троєщину.

- Зараз ми робимо все для того, щоб через два, максимум - три, року відкрити автомобільний проїзд через Подільсько-Воскресенський мостовий перехід, - запевнив мер столиці Віталій Кличко. -  Це дозволить вирішити велику частину транспортних проблем для жителів півночі лівобережжя.  Крім того, завершення будівництва моста разом з підходами до нього поліпшить дорожню ситуацію в столиці в цілому. Сьогодні добова інтенсивність руху автотранспорту по п'яти мостах через Дніпро в Києві становить близько 300 тисяч автомобілів. У годину пік пропускна спроможність мостів перевищується майже в 3 рази. Відкриття Подільсько-Воскресенського мостового переходу дозволить значно розвантажити інші мости, особливо Північний.

Щоб закінчити це будівництво, місту потрібні чималі фінанси. За всі роки на мостовий перехід було витрачено близько 5 мільярдів гривень бюджетних коштів. А для завершення будівництва  потрібно ще 7 мільярдів гривень.

-В цьому році виконано робіт на більш ніж 500 мільйонів гривень – робота просувається швидкими темпами, наразі там виконується великий обсяг найважливіших робіт, - говорить Віталій Кличко. - За умови належного фінансування нам потрібно приблизно два роки, щоб запустити автомобільний рух по мосту. А після запуску автотрафіка можна буде говорити вже і про будівництво метро. Питання метро на Троєщину залишається для нас дуже важливим, і ми маємо намір цей проект реалізувати.

Наприкінці червня Київ став першою столицею в Європі, яка отримала членство у Всесвітній дорожній асоціації. Адже в організації представлені переважно країни на рівні урядів. Про це Віталій Кличко нагадав під час відкриття семінару зі стратегічного планування та оцінки ефективності управління дорожнім сектором, організованого Всесвітньою дорожньою асоціацією, Міністерством інфраструктури України, Київською міською державною адміністрацією та незалежною ініціативою CoST.

-Ремонт доріг, будівництво нових транспортних розв’язок, зручний громадський транспорт, розвиток велоінфраструктури – це стратегічний напрямок для розвитку нашого міста на найближчі роки, – зазначив мер столиці. – Адже якісні і безпечні дороги та ефективна логістика – це показник розвинутості і комфортності життя, складова інвестиційної та туристичної привабливості міста, – додав Віталій Кличко.

Він нагадав, що за два попередніх роки в місті капітально відремонтували понад 500 кілометрів доріг. Цього року заплановано оновити ще 300 кілометрів. Усього ж у Києві 1667 кілометрів автошляхів.

За словами міського голови, столична влада отримала у спадок занедбану інфраструктуру, яку сьогодні активно оновлює.

-Сьогодні ми ремонтуємо дороги, які не бачили капремонту по 20, 30 а то і 40 років! У спадок отримали й катастрофічну ситуацію зі станом мостів та шляхопроводів. Здійснили перевірку, під час якої виявили, що понад 70 об’єктів знаходяться у передаварійному стані, – зазначив Віталій Кличко та зауважив, що завдання міської влади – у максимально короткі терміни зробити все, аби відремонтувати проблемні об’єкти. 

Нагадаємо, сьогодні у місті завершується капітальний ремонт 5 шляхопроводів і кількох пішохідних мостів через вулиці й залізничні колії.

Всі фото - "Вечірній Київ"