Скільки Київгаз хоче грошей за період відсутності гарячої води у столиці

Скільки Київгаз хоче грошей за період відсутності гарячої води у столиці

Як пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, протягом наступних трьох років «Київгаз» продовжить виконання програми безкоштовного встановлення лічильників, оскільки розрахунок за газ за приладами обліку є гарантією справедливих нарахувань.

-У нинішньому році ПАТ «Київгаз» встановив 22,7 тисячі квартирних лічильників природного газу, - повідомив Петро Пантелєєв. – Щодо ситуації із додатковими нарахуваннями для споживачів без лічильників за спожитий природний газ за період відсутності гарячої води. Ця правова норма не нова, вона діє вже багато років і передбачає, що у разі відсутності гарячої води додатковий обсяг газу використовувався для її підігріву на кухонних плитах. (Постанова КМУ «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» від 23 березня 2016 року №203). Донарахування проводилися тільки тим абонентам, у яких немає лічильників за нормами споживання. Додатково нараховано 2,1 куб. м газу в розрахунку на 1 особу, якщо гарячої води не було цілий місяць. Вартість на одну особу – 14,60 грн.

Петро Пантелеєв зауважив, що встановлення приладу обліку це, у першу чергу, гарантія справедливого нарахування: лише за ту послугу, яку спожила людина.

-Кияни можуть звернутися із письмовою заявою до ПАТ «Київгаз» для встановлення лічильника за рахунок компанії, і він буде встановлений безкоштовно у разі, якщо немає будинкового лічильника, – пояснив він.

На сьогодні понад 187,2 тисячі споживачів мають квартирні лічильники, ще для 260 тисяч особових рахунків – розрахунок за будинковими вузлами обліку газу. Близько 316 тисяч особових рахунків – обліковуються за нормами споживання. При найбільш примітивних розрахунках "Київгаз" хоче одержати з киян більше 77 мільйонів гривень за підігрів води на газових плитах протягом 4 місяців її відсутності в кранах.