У пошуках тепла: скільки коштує обігрів у Києві

У пошуках тепла: скільки коштує обігрів у Києві

На тлі похолодання, яке насувається, та батарей, які ще не потепліли, багатьох киян хвилює питання, як обігрітися. Де і за скільки придбати обігрівач, який сімейному бюджету не нашкодить? У похід «за теплом» по різноманітних торгівельних майданчиках столиці вирушив «Вечірній Київ».

Найдешевший нагрівальний прилад, який можна знайти у продажу, – це тепловий вентилятор, що працює за принципом звичайного фену для волосся. Ціни на найпростіші моделі стартують від 230 гривень. Однак у інтернет-магазинах таких вже не знайти – розібрали. Реально придбати цей прилад за ціною 300-400 гривень. Одночасно це й найшвидший спосіб обігріти приміщення, адже він миттєво нагнітає туди потік гарячого повітря. Серед переваг тепловентилятора - його легка вага та мобільність.

Недоліки полягають у тому, що повітря нагрівається, проходячи крізь розжарену металеву спіраль, тому стає дуже сухим; нагрівач спалює кисень та «розганяє» по кімнаті пил, який до того ж підгоряє, що створює неприємний запах.

Частково позбутися цих недоліків допомагають більш дорогі моделі тепловентиляторів, які мають керамічний нагрівальний елемент.

Вартість таких приладів стартує від 500 гривень на ринку та 600-700 у магазині. При цьому найбільш дорогі побутові моделі виробництва відомих брендів (ще й оснащені додатковими функціями типу зволоження повітря) обійдуться навіть у кілька тисяч.

Масляний радіатор відрізняється від нагрівальних приладів із відкритою спіраллю (тепловентиляторів) тим, що менше сушить повітря і не спалює частинки пилу, які знаходяться поруч. На відміну від звичайної батареї, всередині такого радіатора, знаходяться електричні нагрівачі (тени), вкриті мінеральним маслом. Тен нагріває масло, яке передає все отримане тепло на корпус, і забезпечує ефективний нагрів повітря за рахунок великої площі поверхні радіатора.

Серед недоліків такого типу обігрівачів – потужне енергоспоживання та не дуже компактні габарити.

Інший популярний у побуту обігрівач — це конвектор. Обігрів конвектора заснований на принципі циркуляції повітря при проходженні крізь гарячий теплообмінник.  Конвектор не випромінює тепло – розігріте повітря саме піднімається вище, а щільне холодне повітря, яке завжди знаходиться внизу, автоматично надходить на його місце. На відміну від радіатора, який завжди працює тільки в індивідуальному режимі, необхідну кількість конвекторів можна об’єднати в єдину систему із загальним управлінням.

Локальний обігрів невеликого простору може забезпечити інфрачервоний обігрівач. Переваги інфрачервоного обігрівача — це здатність економити електрику. За допомогою інфрачервоних променів навколишні поверхні швидко нагріваються і починають самі випромінювати тепло.

Якщо порівняти з конвекційним обігрівом, то даний спосіб більш економічний, оскільки тепло надходить відразу, як тільки прилад включається. Тож при однаковій потужності потрібної температури приміщення можна досягти значно швидше.

Інфрачервоний обігрівач варто використовувати у заміських, дачних будинках, де постійний обігрів не доцільний, а прогрів усієї будівлі займає велику кількість часу.

Цікавим рішенням за співвідношенням “ціна-якість-економічність-дизайн” є керамічні опалювальні панелі - теж один із різновидів інфрачервоного обігрівача. Нагрівальний елемент панелі металевий і розташований всередині теплової панелі з кераміки, яка характеризується високою тепловіддачею. При роботі керамічна панель випромінює довгохвильові інфрачервоні промені. При цьому пристрій дуже економний - споживає в середньому від 0,2 до півтора кіловат на годину.

Одна з безперечних переваг - чудова естетика та зовнішній вигляд панелі. На її поверхню можна наносити будь-який малюнок, а невелика товщина дозволяє вішати пристрій на стіну, так, щоб він або зливався з інтер’єром, або навпаки, - став його яскравим акцентом. Нині на ринку з’явилось багато моделей керамічних та склокерамічних панелей, в тому числі, вітчизняного виробництва, які пропонують великий вибір розмірів та дизайнерських форм.

До їх недоліків можна віднести досить значні габарити, вагу (від 10 кг) та невелику площу гарантованого обігріву (до 12 кв.м).

Відносно новим товаром на ринку опалювальних приладів є карбонові обігрівачі. Вони були запатентовані у 2000 році в Японії. Обігрівач працює наче сонячні промені в довгохвильовому спектрі - в якості нагрівача використовується вуглецеве (карбонове) волокно, яке при нагріванні виробляє комфортне інфрачервоне тепло.

Такий нагрівальний елемент можна розмістити навіть на гнучкій поверхні. Що, власне, і використовується нині українськими  виробниками, які пропонують  обігрівачі, що і складаються з карбонової нитки, вбудованої у термостійку ПВХ- плівку із нанесеним зображенням.

Врешті решт, вирішити проблему обігріву може й звичайний кондиціонер. Якщо він у вас вже встановлений. Купувати ж таке дороге обладнання спеціально для обігріву точно не варто, адже ціни на найпростіші моделі стартують від 5 тисяч гривень.

Де купувати

Найдешевший тепловентилятор за ціною 235 гривень «Вечірньому Києву» вдалось відшукати у торгівельній мережі «Комфі». Навіть на ринку аналогічну модель пропонували за трохи більшу ціну. Стандартна ж ціна у торгових центрах – 300 гривень.

За словами продавця-консультанта магазину Микити, саме тепловентилятори користуються найбільшим попитом у покупців. Дуже часто їх купують для того, щоб обігрітися на робочому місці. Однак для квартири краще за все обрати масляний радіатор або конвектор. Їх стандартна потужність у 1,5-2 кВт розрахована на обігрів приміщення площею до 20 кв. метрів. Якщо орієнтуватися на більший розмір кімнати, то слід обирати прилад потужністю 2,4-2,5 кВт, однак і споживати електроенергії такий прилад буде більше.

-Із завданням обігріву обидва типи приладів справляється добре, - розповідає Микита, - однак мають свої особливості функціонування. Конвектор забезпечує швидший нагрів приміщення, завдяки кращій циркуляції повітря, однак більше його висушує. Масляний радіатор – навпаки повітря сильно не сушить, довго нагрівається і довго остигає.

Великий вибір тепловентиляторів, радіаторів та конвекторів можна знайти на ринку.

Продавець Сергій, теж відзначає, що тепловентилятори дуже популярні серед покупців, однак брати їх для обігріву квартири не радить. У себе вдома він використовує конвектор, адже його можна закріпити на стіні. Однак масляний радіатор дає більш м’яке тепло, тож, якщо покупцю нема потреби «економити»  місце у кімнаті, то варто обирати саме його. При цьому вкластись у бюджет менше 1000 гривень реально як на ринку, так і в магазині. 

Що стосується таких видів обігрівачів, як інфрачервоні (включно із керамічними панелями та карбоновими), то їх найбільший вибір, через високу вартість та значні габарити, можна знайти не на ринку та не у торгових центрах, а у інтернет-магазинах.

“Розетка”, приміром, пропонує понад сотню моделей звичайних інфрачервоних обігрівачів із діапазоном цін від 300 до 3-4 тис. гривень та кількасот керамічних та склокерамічних нагрівальних панелей вартістю до 5-8 тисяч.

Тож, який тип опалювального приладу варто обирати для власної квартири, - вирішувати покупцеві.

Нагадаємо, 7 основних змін в програмі житлових субсидій.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.