Відтепер слабочуючі кияни проходитимуть реабілітацію з більшим комфортом

Відтепер слабочуючі кияни проходитимуть реабілітацію з більшим комфортом

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник проінспектував сьогодні міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ». Зараз там триває капітальний ремонт.

- Повністю завершити ремонтні роботи заплановано до кінця року. Окрім ремонтних робіт, у 2019 році заплановано придбання діагностичного обладнання: імпедансний аудіометр, портативний тимпанометр, імпедансометр клінічний, прилад для вестибулярних досліджень та інвентаря для облаштування відремонтованих приміщень, – підкреслив Микола Поворозник.

«СУВАГ» - єдиний та неповторний медичний центр комунальної власності, в якому не лише діагностують проблеми зі слухом у немовлят вже з перших днів, а й проводять реабілітацію дорослих та дітей.

В.о.головного лікаря Сергій Гуйван розповідає про центр:

- Наші пацієнти – діти, які мають порушення слуху та мовлення. Якщо своєчасно виявили порушення слуху, ми проводимо раннє втручання і 85% ймовірності, що дитина піде у звичайну школу у майбутньому. З такою дитиною мають займатися як спеціалісти, так і батьки. Основні причини порушення слуху у дітей: патологія вагітності у мами, передчасні пологи, асфіксія під час пологів.

4-річний Тимофій вже відвідує центр протягом двох років. Хлопчику в 1.5 роки зробили кохлеарну імплантацію. До цього він взагалі нічого не чув. Бабуся хлопчика Людмила Храмченко ділиться враженнями:

- Три рази на тиждень ми з ним приїжджаємо на заняття до психолога та логопеда. Зараз онук розмовляє добре, все розуміє та чує.

А 5-річна Маша, побачивши незнайомих дорослих, засоромилась. Дівчинка погано розмовляє і має два слухові апарати, але більше нічим він однолітків не відрізняється. Вже 3 роки дівчинка відвідує заняття з вчителем-дефектологом, сурдопедагогом Наталією Федорцевою. Завдання фахівця під час реабілітаці - навчити таку дитину розуміти мову, відповідати на питання. Через рік дівчинка збирається до першого класу загальноосвітньої школи. Щоб продемонструвати свою готовність до школи, Маша читає віршик.

А завідувач відділу діагностики дітей та дорослих «СУВАГ» Олена Шиян проводить новонародженій дівчинці отоакустичну емісію (діагностику слуху). Слух перевірено –він100-відсотковий.

Загалом за останні роки місто приділяє значної уваги ранньому виявленню проблем зі слухом у дітей. Так, 8 аудіометрів передано до столичних пологових будинків для проведення скринінгу слуху новонароджених. Проведення скринінгу всіх новонароджених та подальше, за потребою, поглиблене обстеження слуху в Центрі дозволить забезпечити своєчасне виявлення порушення слуху у дитини та провести раннє втручання – слухопротезування або кохлеарну імплантацію, що підвищить ефективність реабілітації дитини.

 У столиці на 100% забезпечено потребу у кохлеарних імплантах дітей із важкими втратами слуху, зазначив Поворозник. Кохлеарний імплант – мініатюрний прилад, який застосовується для дорослих та дітей, які страждають порушеннями слуху.

- Закриття черги на проведення кохлеарної імплантації – безпрецедентний випадок. У 2017 році за кошти міського бюджету закуплено та видано 9 кохлеарних імплантів. Цього року за міські кошти у рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2017-2019 роки закуплено 26 кохлеарних імплантів на загальну суму 18,3 млн грн та в ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України» проведено кохлеарну імплантацію 10 хворим із надважкою втратою слуху. Таким чином, ми забезпечуємо 100% потреби пацієнтів із важкими втратами слуху, – зазначив Микола Поворозник.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.