Україна відмовляється від шампанського та коньяку

Україна відмовляється від шампанського та коньяку

Україна зобов’язалася перейменувати назви шампанського та коньяку в рамках виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Наразі низка виробників узгодили позиції щодо ребредингу популярних напоїв.

Ці напої перейменовують, адже вони походять від власних назв французьких регіонів. 

Про це повідомляє Громадське з посиланням на генерального директора "Укрвинпрому" Володимир Кучеренко.

Наразі нові варіанти назв обговорюються. Однак наразі частіше за все звучать: ігристе вино (шампанське) та бренді (коньяк).

- Крім того, декларуючи адаптацію українського законодавства до європейського, потрібно і в питаннях акцизної політики наближатися до європейських стандартів. Адже в країнах ЄС столове вино — це харчовий продукт, акцизний податок на нього дорівнює нулю, - додає Кучеренко.

Угода про євро асоціацію України набрала чинності в повному обсязі у вересні 2017 року. Києву потрібно наблизити своє законодавство до норм Євросоюзу. Станом на лютий 2018 року прем’єр Володимир Гройсман заявляв про необхідність розглянути Верховною Радою ще 57 законів задля виконання асоціації Україна-ЄС протягом найближчих двох років.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин - на 12%; коньяк - на 6,6-9,5% і вина - на 4,5-13,5%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

@pixabay