Віталій Кличко пояснив, куди підуть 1,2 млрд грн, які не треба тепер виплачували Нафтогазу

Віталій Кличко пояснив, куди підуть 1,2 млрд грн, які не треба тепер виплачували Нафтогазу

Столична влада розпочала опалювальний сезон, першими підключають до тепла заклади соціальної інфраструктури: школи, дитсадки, інші навчальні заклади та лікарні, підключають й житлові будинки.

Мер столиці Віталій Кличко розповів, що загалом місто готове до опалювального сезону.

Він пояснив, що на початку опалювального сезону через збільшення тиску в трубах, де є проблемні ділянки, стаються прориви. Їх оперативно ліквідовують аварійні служби. За тиждень-два система теплопостачання працюватиме стабільно.

Також мер зауважив, що багато комунікацій у місті знаходяться в зношеному стані. Відтак, після передачі теплоенергетичного комплексу в управління громади Києва, столична влада розпочинає програму з модернізації системи водо-і теплопостачання.

-Ми реалізовуватимемо програму із заміни старих труб. Це достатньо дороговартісний процес. Але, тим не менш, ми вже інвестуємо на багато більше грошей у модернізацію комунікацій, ніж інвестувала компанія “Київенерго”, - підкреслив Віталій Кличко.

-Не так давно господарський суд затвердив мирову угоду між «Нафтогазом» та «Київтеплоенерго». За цією угодою місту не доведеться віддавати НАК «Нафтогаз» 1,2 млрд.грн., - говорить Віталій Кличко. – Частина цих коштів піде на зарплати й надбавки педагогам столиці. Адже місто так і не доотримало частину державної субвенції на освіту. Також ми продовжимо будувати й реконструювати дитсадки й школи. А ще – дороги.

Мер Києва також нагадав містянам, що з настанням холодів, заради збереження тепла у домівках й економного використання енергоресурсів, варто подбати про прості речі: утеплення вікон у квартирах, парадних, про щільно зачинені двері під’їздів.

Крім того, мер закликав киян брати участь у програмах енергоефективності й тепло енергозбереження, які діють в місті для всіх – і для ОСББ й будинків комунальних ЖЕД. Це програми «70 на 30» й інші, виконання яких допомагає зекономити до 50 відсотків коштів на опалення.