Благодійний рок концерт у пам’ять про воїнів влаштували в Києві

Благодійний  рок концерт у пам’ять про воїнів влаштували в Києві

Анастасія Савицька

Благодійний концерт, присвячений пам’яті загиблих захисників України, відбувся 20 жовтня в Українському домі. Івано-франківський рок-гурт “Брати Станіслава” виконав програму, що складалась не просто з патріотичних, а з “мотивуючих та надихаючих”, як зазначили самі музиканти, пісень.

За словами фронтменів гурту - братів-близнюків Сергія та Володимира Гупалів - у своїй творчості вони намагаються відобразити не лише сучасні події, але й важливі моменти з української історії, в якій тісно переплелися мужність народу та козацька звитяга. Однак усі їх пісні, дуже різні за тематикою, об’єднує єдина мотиваційна складова.

- Ми не звикли в піснях плакати і жалітися, як то зустрічається в українському епосі. Ми хочемо надихнути наших слухачів, - кажуть “Брати Станіслава”, які у складі “Музичного батальйону” минулого року виступали перед військовими на передовій, - Приміром, що головне для нашого воїна? Зарядити його на перемогу!

Драйвовою піснею “зарядили” вони і глядачів концерту - від школярів до пенсіонерів, які зібрались в Українському домі. Запросив музикантів до Києва громадянський рух “Спільна Справа”, який також організував збір коштів та іграшок для дітей загиблих воїнів.

Пенсіонер Анатолій Олександрович приніс до Українського дому іграшки від своїх онуків.

-Розповів їм, що буде така благодійна акція, де збиратимуть допомогу для дітей, чиї батьки загинули. Вони одразу вирішили з ними поділитися, - розповідає пенсіонер. - Це дуже потрібна справа, адже ми повинні, як можемо, віддячити сім’ям тих бійців, які віддали своє життя. Саме вони дали нам можливість нині тихо і мирно жити на цьому світі.

-Питання сімей загиблих чомусь поки залишається поза суспільною увагою, - зазначив один з організаторів благодійної акції Олександр Данилюк. - Можливо тому, що війна досі триває. Але нам здається, що дуже важливо, не лише для цих сімей, але й для тих, хто нині знаходиться на фронті, - знати, що в разі чого їх рідних не залишать на самоті.

Тож організатори хочуть зробити благодійний захід щорічним, а зібрані кошти спрямувати на адресну допомогу дітям загиблих воїнів. Приміром, запровадити спеціальну стипендію на навчання у виші для тих сиріт, які захочуть піти по стопах батьків та вивчати військову справу.

Після закінчення концерту і глядачі, і організатори разом вшанували пам’ять полеглих бійців Біля народної Стіни пам’яті Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Нагадаємо, танго, амазонки та освідчення: в Києві пройшов бал «Запроси мене з війни».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.