Знайдено найстарішого в Україні гусака та ще й з голубими очима

Знайдено найстарішого в Україні гусака та ще й з голубими очима

В Національний реєстр рекордів України днями було внесено гусака-патріарха, якому виповнився 31 рік. - Птах дожив до такого віку тому, що у нього були блакитні очі: через це гусаку вирішили зберегти життя, - розповіла керівник проекту «Національний реєстр рекордів України» Лана Ветрова. - Покійна власниця птаха Гоши бабуся Ганна, дуже любила свого гусака. Він відповідав їй взаємністю: ходив за господаркою не тільки по обійстю, але і в магазин, чекав її біля сільської поліклініки.

 - Так що, на мою думку, це історія не про рекорд, а про актуальні в усі часи цінності - дружбу та любов до тварин. Бабуся хотіла, щоб  Гошу за його довге життя визнали рекордсменом. Її мрію здійснила родичка Лідія Тимошик з села Володькова Дівиця Чернігівської області, - уточнила Лана Вєтрова «Фактам». Ми провели перевірку і встановили, що Гоша дійсно самий старий гусь в Україні.
Гуси - це птахи довгожителі. Дикі гуси можуть прожити більше 70 років, а зафіксований рекорд життя в неволі дикого представника виду - 80 років! Ці перелітні птахи утворюють пари на все життя, відрізняються високим інтелектом. У природі гуси літають на далекі відстані, а гірські породи часто можуть брати велику висоту - до 10 км! Не дивно, що цей перелітний птах шанується в багатьох культурах за розум, стійкість і вірність. Наприклад, в Древній Греції їх тримали священними і тримали як домашніх улюбленців.

Те, скільки живуть гуси в домашніх умовах (якщо тримати цю пташку без забою) залежить в першу чергу від породи. В середньому домашній гусак живе 18-20 років, а, наприклад, тривалість життя Володимирського глинистого гусака - 25-30 років. Те, скільки живуть домашні гуси, обумовлено ще і ретельністю догляду. Хоча більша частина порід відносно невибаглива і витривала, може витримувати і спеку, і холод, ряд вимог дотримуватися все-таки необхідно.

Титульне фото Лани Вєтрової