В столиці показують картини Примаченко, Зарецького та інших знакових українських митців

В столиці показують картини Примаченко, Зарецького та інших знакових українських митців

У Національному музеї Тараса Шевченка триває  виставка «Дванадцять років разом». В експозиції -  близько 80 робіт 30 художників із колекції видавництва «Софія-А».   Саме 12 років тому почалося співробітництво музею та видавництва – двічі на рік тут проводяться експозиції картин з колекції «Софія-А». 

 - У 2004 році зайшов до мене Микола Маричевський, головний редактор журналу «Мистецтва», і запропонував видавати в нашій друкарні каталоги і буклети художників. По бартеру, міняти на їх картини. Спочатку ми зробили серію книг «Наш час - нас простір» про 25 художників, користуючись його рекомендацією.  Серед цих імен - Марія Примаченко, Віктор Гонтарів, Андрій Антонюк, Дмитро Стецько, Борис Буряк, Михайло Демцю, - розповів гендиректор видавництва Максим Мельник. – За 14 років зібрали колекцію творів українського мистецтва. Майже з усіма авторами був знайомий. Багатьох уже немає в живих. З кожною картиною пов’язана якась історія. Наприклад, я якось побачив роботу Віктора Гонтаріва  "Подвір’я мого дитинства", яка знаходиться в музеї. Вона мені нагадала село у бабусі, де я провів дитинство. Попросив зробити авторський повтор. 

Виставка унікальна за різноманітністю тематик та відомих імен, серед яких максимальне зібрання Шевченківських лауреатів під одним дахом. 

В шести залах представлені роботи Марії Приймаченко, Віктора Зарецького, Івана-Валентина Задорожного, Онуфрія Бiзюкова, Андрія Антонюка, Віктора Гонтарiва, Бориса Плаксiя, Миколи Максименка та інших. 

Так, Марія Примаченко – яскрава представниця “наївного” мистецтва, яка обєднала в своїй творчості малюнок і живопис, символи народного мистецтва. Віктор Зарецький, якого ще називають «українським Густавом Клімтом», творив чудові жіночі портрети,  і не тільки. Іван Валентин-Задорожний проявив себе не лише у живописі, а й у монументальних розписах, техніках плакатів, вітражів.  Борис Плаксій був названий «Людиною тисячоліття» Іваном Марчуком, не лише за його мистецькі здібності, а й за чітку громадянську позицію, яка йшла у розріз із тогочасною політикою і була вираженням його Людської сутності.

- Вже надрукували і невдовзі презентуємо книгу про Онуфрія Бізюкова. Це єдиний з бойчукістів, який залишився в живих. Його першим заарештували, майже всі картини спалили. Відправили на заслання, інших розстріляли.  Було багато чуток про цю людину – чи зрадив він всых, чи ні. Володимир Петрашин з редакції журналу «Образотворче мистецтво» три роки робив книгу, шукав документи в архівах СБУ і повернув цьому митцю добре імя, - анонсує Максим Мельник.

Виставка відкрита до 21 жовтня.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.