Мавпочку у джинсах помітили в київському метро

Мавпочку у джинсах помітили в київському метро

Зайшовши сьогодні у вагон метро, спочатку не зрозуміла, чому пасажири скупчились в одному кутку. Придивляюсь і помічаю, що люди щось роздивляються. Журналістська цікавість переборола моє бажання стояти там, де менше народу. Підхожу і бачу чоловіка на плечі з мавпочкою у джинсах та кофтинці. Тваринка поводилася дуже активно, весь час стрибала з одного поручня на інший. Запитую господаря, як звати тваринку.

 – Жорік, -  каже чоловік.

Також чоловік розповів, що Жорік – всеїдний, але основу його раціону складають фрукти та овочі. Найбільше полюбляє яблука та банани.

А от працівники КП «Київський зоологічний парк загальнодержавного значення», куди «Вечірка» звернулася за коментарем, не у захваті від такого утримання тварин. Марина Шквиря, кандидат біологічних наук, заввідділом науки та міжнародного співробітництва  Київського зоопарку, подивившись на фото тваринки, зазначає, що це зелена мартишка.

- Якщо казати про потреби мавпочки, то наша країна не дуже тепла. Метро – це небезпека для такої тваринки. Адже там протяги, хвороби, віруси. Мавпочка може захворіти  на ОРЗ, грип чи ангіну. Вони хворіють всіма хворобами людей і часто вони переносять їх набагато важче. Приматів утримувати достатньо важко та дорого.  Потрібно правильно прораховувати їхній раціон.  Таку тварину потрібно обстежувати у ветеринара та брати аналізи. Вони можуть легко захворіти на цукровий діабет. Хоча звичайно при бажанні їй можна створити нормальні умови для життєдіяльності. Також я не уявляю мавпу у квартирі. Це багато екскрементів, це ризик, що її вдарить струмом чи вона відкриє вікно….

Українське законодавство досить лояльно ставиться до утримання екзотичних тварин нашими співгромадянами, додає фахівець. Але власник такої тварини має дотримуватись порядку утримання та розведення диких тварин в неволі, який містить певні стандарти. Якщо тварина була завезена із-за кордону, то має бути документ, який підтвердить законність процедури.  А якщо ж власник експлуатує тварину для фотосесії, то дозвіл від міської влади на таку діяльність.

І хоча фахівцям видніше, де краще живеться таким тваринам, але мені Жорік здався цілком задоволеною життям тваринкою…Тому я дуже споіваюсь, що у тваринки дійсно турботливий господар, який піклується про неї.