Де в Києві жити комфортно: з’явилася карта щільності населення

Де в Києві жити комфортно: з’явилася карта щільності населення

Нові висотки значно ущільнюють мешканців Києва. Аналітики ініціативи geodesign.info на замовлення одного сервісів пошуку квартир зробили велике дослідження стосовно концентрації людей на території української столиці.

Керівник проекту Іван Микуляк пояснює значимість цієї карти: "Звичайні люди отримають об'єктивну і різносторонню оцінку житла на основі математичних моделей. А брокерам стане значно важче ввести в оману своїх клієнтів".

- Перерахували населення разом з новими ЖК. Комфорт-таун, Ліко-град і інші нові мікрорайони додають дуже солідно щільності на карті, - пояснює Микуляк отримані результати.

Для збільшення натисніть на зображення

- Статистика + OSM + ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013 + Ізохрони. Якщо бути точним це не щільність населення, а кількість людей в радіусі 300м, для торговельних мереж, - розповів він про методику підрахунків.

Карта ще допрацьовується. Микуляк у коментарях до посту підтвердив, що поки неповна статистика по Печерському району, також «немає толкових даних» стосовно садибних забудов. 

Мапа описує суто адміністративні межі Києва. Однак останні десятиліття забудовники охоче зводили нові житлові комплекси у передмісті за межами Кільцевої дороги, мешканці яких переважно працюють у місті. Тобто трудових мігрантів також варто враховувати під час проектування нової інфраструктури, яка очевидно що зараз не справляється з нинішньою кількістю містян.

Станом на 1 серпня 2018 року у Києві живе близько 3 мільйонів людей (лише офіційно зареєстрованих). За даними Державної служби статистики Києва, найбільше людей фактично в Солом’янському та Деснянському районах.

Також цікавим є попередній проект студії "Гео Дизайн" - з картою наповненості шкіл Києва. Червоним позначені школи, де вчаться понад 32 дитини в класі.

Нагадаємо, у нових ДБН (Державні будівельні норми), які вступили в дію з 1 вересня 2018 року, введені граничні показники щільності населення мікрорайону 150-450 осіб/га.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.