Наркографіті у Києві за рік поширилися у геометричній прогресії

Наркографіті у Києві за рік поширилися у геометричній прогресії

Кількість написів (графіті) з розповсюдження наркотичної реклами на стінах будівель Києва з кожним роком  стає все більшою. «Наглість та цинізм наркодилерів вже не знає меж, - такі надписи розміщують й біля навчальних закладів» - обурюються в Департементі благоустрою КМДА. Ще у 2016 році столичні інспектори не виявляли наркографіті. У 2017 році виявлено 93 написи. А за 10 місяців 2018 року виявлено 1466 таких графіті. Власникам об’єктів, на яких було виявлено написи, видано приписи на їх усунення. Але всі наркографіті фіксуються й документи передають для подальшої боротьби із розповсюджувачами наркотиків до Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

-Київські інспектори благоустрою щоденно проводять моніторинг міста й фасадів споруд, зокрема, й на наявність наркографіті. У разі порушення Правил благоустрою вживаються заходи адміністративного впливу. Так, з початку цього року на території міста виявлено 1466 написів наркотичного змісту на будинках. Власникам цих об’єктів видано 437 приписів на усунення написів – реклами наркотиків, а на двох порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - наголосив директор Департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук.

Такі протоколи про правопорушення розглядаються адміністративною комісією за місцем проживання порушника. По справі про адміністративне правопорушення комісія виносить постанову про накладення адміністративного стягнення. Штрафні санкції за такі порушення можуть сягати від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів – на громадян і від п’ятдесяти до ста – на суб’єктів підприємницької діяльності.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.