Як живе столичний медичний центр у вільному плаванні

Як живе столичний медичний центр у вільному плаванні

З наступного року всі заклади первинної ланки медичної допомоги – сімейні лікарі, педіатри, які не перейдуть на нову систему фінансування, залишаться без бюджетування.

Нова схема передбачає, що сімейні лікарі підпишуть декларації з пацієнтами, після чого адміністрація підпише договір з "скарбником" - Національною службою здоров’я України.

Відповідно до встановлених розцінок – Центри первинної медико-санітарної допомоги (реформовані поліклініки) отримають кошторис згідно з тим, скільки пацієнтів побажало підписати з ними декларації.

"Вечірка" з’ясувала перші результати в Центру первинної медико-санітарної допомоги Дніпровського району Києва, що по вулиці Петра Запорожця, 26. Ця лікарня потрапила в першу хвилю підписання договору з НСЗУ, тобто вже перебуває на новій системі фінансування.

- Вже чотири місяці ми отримуємо кошти від агенції відповідно підписаних декларацій та так званого "червоного списку". Завдяки тому, що вже починаючи з серпня ми отримали коштів більше, ніж було би по субвенції, ми мали змогу закупити пульсоксиметри на кожного лікаря, отоофтальмоскопи, інфракрасні термометри, тонометри, ЕКГ аппарати. 

Опоненти медичної реформи закидають звинувачення про "нищення системи охорони здоров’я". Ось що стосовно мед реформи відповідають люди, які протестували систему:

- У планах - заміна застарілого обладнання на нове, проведення ремонту - кошти це дозволяють, - розповіли у Центрі по вул.. Запорожця.

З наступного року всі заклади первинки будуть фінансуватися через Національну службу здоров’я України. Поки діє перехідний період і функціонують дві системи фінансування лікарень первинної ланки – субвенція та оплата послуг через НСЗУ.

Медичні заклади, які уклали договори з НСЗУ, вже отримали перші оплати. За словами заступник міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка, 12 приватних лікарень також вже уклали договори з НСЗУ.

Читайте також: Швидка допомога більше не безкоштовне таксі: зміни в роботі "парамедиків" Києва

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.