Зміна вартості електроенергії: на що слід звернути увагу споживачам

Зміна вартості електроенергії: на що слід звернути увагу споживачам

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг врегулювала механізм формування цін на електричну енергію для побутових і малих непобутових споживачів при наданні універсальних послуг. Відповідний документ затверджений постановою, яка набирає чинності наступного дня опублікування у газеті Урядовий кур'єр, повідомляє прес-служба НКРЕКП. Введення нового механізму також дозволить визначати ціни на електроенергію до дати початку дії нового ринку електричної енергії (1 липня 2019 року).

За словами глави НКРЕКП Оксани Кривенко, аби вирівняти тарифи для населення до «економічно обґрунтованого рівня», їх потрібно підняти ще на 105%.

- На сьогоднішній день тариф на електроенергію для населення становить 0,9 гривні за перші 100 кВт-год і 1,68 гривні за кожний наступний. Після відмови НКРЕКП від формули Роттердам + регулювати вартість електроенергії буде ринок. На сьогоднішній день економічно обґрунтований тариф становить 1,85 грн/кВт-год. Необхідно все ж поступово приводити тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Можливо, субсидій буде достатньо, щоб захистити тих, хто не зможе платити. Головна проблема – якщо зобов’язати постачальників стримувати ціни, потрібно знайти компенсатор цих витрат. Тобто не можна просто сказати: продавайте за ціною нижче собівартості. Потрібно компенсувати цю різницю, – заявила глава регулятора.

Власне, до початку дії нового ринку електроенергії, споживачі послуг відчуватимуть поступове підвищення електричної енергії, що тяжітиме до економічно обгрунтованої вартості, згідно документу, що також залежатиме від постачальника послуши у конкретно визначеному регіоні.

Нагадаємо, (НКРЕКП) ще у серпні скасувала дію формули Роттердам+, яка використовувалася при розрахунку прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії. 
Такі дії були зроблені у рамках закону «Про ринок електричної енергії», який вводить принципи Третього енергетичного пакету ЄС, який Україна зобов’язалась імплементувати, що має підвищити конкуренцію на ринку електроенергії. 

Таким чином, із введенням формули ціна вугілля у вартості кВт-год електроенергії зрівнялася з імпортним паритетом. Це впровадження має привести, за задумом законодавців, до вільного ринкового ціноутворення, зменшення впливу держави, конкуренції та можливості продажу електроенергії за двосторонніми договорами, проте, має бік незворотнього підвищення вартості послуги.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.