У розпал спалаху кору: до України прибула вакцина

У розпал спалаху кору: до України прибула вакцина

392 тисячі доз вакцини прибули до України. Вони закуплені під контролем Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров’я.

Нова партія вакцин проти кору, паротиту та краснухи «М-М-Р ІІ» вироблена компанією "Мерк" (Merck Vaccines), США. Це ефективна та безпечна вакцина, прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

МОЗ констатує, що наразі в Україні фіксується спалах кору.  

Специфічного лікування від кору не існує, адже хворобі можна запобігти. Вакцинація – єдиний надійний спосіб захиститися від кору. 

За останній тиждень на кір захворіли 707 українців, а з початку 2018 року - понад 33 тисячі. Найбільше хворіють кором у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший (Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області). Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей школах та дитячих садках.

Зробити безоплатне щеплення КПК від кору та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років, а також дорослим із груп ризику: військовим, учасникам Операції об’єднаних сил, студентам, освітянам і медикам.

Наголошується, що нині в Україні є достатня кількість вакцин проти кору: з новою поставкою загальна кількість наявних вакцин перевищує 1 мільйон доз.

Нагадаємо, в Twitter російські боти та тролі кілька років поспіль поширювали брехню про вакцини та роздмухували антивакцинаторські настрої у суспільстві. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.