Анну Київську подарували Кракову

Анну Київську подарували Кракову

Цього року виповнюється 25 років з дня підписання угоди про співпрацю Кракова та Києва як партнерських міст. З цієї нагоди у польському місті влаштували Дні Києва, на яких столицю представила делегація Київської міської державної адміністрації, яку очолив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Дні українського кіно у Кракові відкрили стрічками «Білий птах з чорною одзнакою» та «Анна». Також у рамках культурноі програми були представлені вулична вистава «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І. Початок славного служіння», яку показали на центральній Ринковій площі, а також виставка молодих українських ілюстраторів «Yellow & blue».

Крім цього, Краків стане черговим містом, де з'явиться пам'ятник Анні Київській - дочці Ярослава Мудрого та королеві Франції.

- Пам'ятник Анні ми подарували Кракову теж. Адже дорогою до Франції вона зупинялася тут у своєї тітки - королеви Польщі, Марії Володимирівни Добронєги. Тепер маємо маяки по всій Європі, - зазначив депутат Київради Вадим Сторожук.

Нагадаємо, що днями у французькій Тулузі (теж місті-побратимі Києва) встановили пам'ятник Анні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!