Віталій Кличко повідомив, що місто вийшло на фінішну пряму в епопеї з гарячою водою

Віталій Кличко повідомив, що місто вийшло на фінішну пряму в епопеї з гарячою водою

Як тільки буде підписано угоду з НАК «Нафтогаз», комунальне підприємство «Київтеплоенерго» одразу відновить постачання гарячої води у 3 тисячі столичних будинків. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ», передає прес-служба КМДА.

-Ми вийшли на фінішну пряму в питанні підписання угоди з НАК «Нафтогаз». Для цього Міністерство фінансів має виплатити субвенцію на погашення різниці у тарифах. Це дасть змогу укласти мирову угоду з «Нафтогазом». Після цього, максимум за 10 днів, у квартирах киян буде гаряча вода. Я хочу вибачитися за те, що тривалий час велика кількість киян не отримує гарячу воду. Ми робимо все, що від нас залежить, – зазначив Віталій Кличко.

Мер столиці нагадав, що проблеми із постачанням гарячої води у столиці почалися через повернення теплоенергетичного комплексу міста від «Київенерго» в управління громади. НАК «Нафтогаз» відмовився постачати пальне новому комунальному підприємству «Київтеплоенерго», поки місто не заплатить борги приватної компанії «Київенерго». Зокрема, 1 млрд 200 млн грн штрафів та пені, які виникли в результаті господарської діяльності «Київенерго».

Віталій Кличко вкотре підкреслив, що сплачувати борги приватної компанії місто не збирається. Він додав, що справа розглядається у суді, і місто готове виконувати будь-яке рішення суду. Але судові розгляди можуть затягнутися на тривалий час. Тому, зважаючи на близькість опалювального сезону, міська влада наполягла на розгляді цього питання на рівні уряду України.

-Ми стали заручниками недержавницької позиції окремих чиновників, які відстоюють «інтереси» державних компаній, а інтересами самих українців – нехтують. Ми також не можемо погодитися купувати газ на 30 відсотків дорожче. Це означало б підвищення тарифів для населення. Я цього не можу допустити, – наголосив мер столиці. 

Віталій Кличко нагадав, що через 17 років місто повернуло під управління громади понад сто тисяч об’єктів: 2,6 тисяч кілометрів теплових мереж, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, завод «Енергія», майже дві сотні котельних та станцій теплопостачання.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.