Важкохворі пацієнти штурмують МОЗ

Важкохворі пацієнти штурмують МОЗ

Ми всі маємо мрію: хтось поїхати на відпочинок за кордон, хтось – купити нову квартиру чи машину. Коли людина чує діагноз «рак», то в неї залишається лише єдина мрія – вижити.

Вже 37 діб онкохворі пацієнти, які потребують трансплантації кісткового мозку живуть у наметах під Міністерством охорони здоров’я України. Справа в тому, що таку процедуру в нашій країні не проводять. Більшість хворих вже знайшли клініки та донорів за кордоном, але потрібно фінансування. Українське законодавство гарантує громадянам, яких неможливо вилікувати тут, сплатити за лікування у іншій країні.

Жінки плачуть, чоловіки вимагають охоронців пустити до чиновників. Це родичі важкохворих пацієнтів. Хтось благає врятувати дитину, хтось – батька чи чоловіка.

Валентина Власюк, мама Оксани Гергало, яка має двох маленьких дітей розповідає, що доньку чекають у клініці у Білорусі, де вона вже частково пройшла хіміотерапію. Зараз у жінки ремісія, та терміново необхідно провести трансплантацію кісткового мозку. В руках пані Валентина тримає фотографію доньки та онуків. На фото щаслива родина, адже тоді горе ще не постукало. 

А Тетяна Вітошинська має хворого сина – Едуарда Вітошинського. Жінка розповідає:

За словами родичів хворих, гроші у держави є. Активісти зазначають, що за деякими програмами МОЗ залишились кошти, і вони вимагають перерозподілити ти їх.

- Вчора відбулась робоча група при комітеті з питань бюджету. На ній були представники МОЗ. Зібрались всі за одним столом, щоб вирішити, де взяти гроші на лікування важкохворих українців. Представники МОЗ прийшли без документів та непідготовленими. Вони не знають, які в них залишки від цільових програм. Представник Міністерства фінансів України заявив, що є залишок 900 млн грн від інших медичних програм. Ці гроші можна розподілити між хворими, які потребують лікування за кордоном, - розповідає Юрій Андрєєв, ГО «Національний рух за трансплантацію».

Всього в черзі на лікування за кордоном стоїть 90 українців. Нещодавно був 91 українець, але Володимир Скрипов не дочекався грошей на лікування. В чоловіка залишились маленькі діти.

Необхідне лікування українці можуть за наявності фінансування пройти у Білорусі, Туреччині, Польщі. До речі, білоруси такі самі вихідці з Радянського Союзу, як і українці. Але в них розвинута трансплантологія, і навіть безкоштовна для їхніх громадян.

Мама та вітчим 17-річного Даниїла Ляшова також днюють та ночують під стінами МОЗ.

До речі, всі пацієнти зауважують, що до них в.о. міністра так і не вийшла за стільки часу.

Олег Мовчанюк, батько 3-річної Аріни, яка має діагноз нейрональний цероідліпофусциноз II типу, знову вимушений шукати гроші доньці на лікування. Це єдина дитина з таким діагнозом в Україні. Дівчинка має двічі на місяць проходити інфузії. Сьогодні батько дитини прийшов нагадати очільникам, що на жовтень в дитини вже немає препарату  BRINEURA,  необхідного для проведення лікування. Без лікування дитина приречена.