Лісові господарства в Україні під загрозою через новий податок

Лісові господарства в Україні під загрозою через новий податок

В українських лісових господарствах розгорівся справжній скандал через новий податок, який несподівано ввели в середині 2018 року. Це земельний податок на всі лісові угіддя країни, ставки якого визначаються рішеннями місцевих громад.

- У деяких областях місцеві громади вже почали приймати рішення по максимальному (5% від нормативної вартості 1 га лісових земель) відсотку сплати нового податку. У зв'язку з цим, Держлісагентство звертається до народних депутатів України з проханням створити робочу групу в парламенті для швидкої напрацювання необхідних змін, щоб врятувати лісове господарство України, - пролунало у заяві прес-служби Державного агентства лісових ресурсів.
Головними лобістами нового закону і нового податку стали керівники терробщин. В першу чергу в гірських і лісистих районах. Вони сподіваються так підтримати місцеві бюджети, сплять і бачать, як лісники понесуть в казну нові збори.

- Так, ми вже підраховуємо ці кошти. Але де я бачу ризики? Можуть виникнути питання про те, що земельний податок буде приходити за місцем реєстрації суб'єкта господарювання, а, як правило, держлісгоспи зареєстровані в райцентрах, і податок буде йти туди. Тому нам потрібно всі ці моменти пропрацювати, - сказав UBR.ua голова Ланчинського об'єднання територіальної громад в Надвірнянському районі Івано-Франківської області Володимир Попович.

Про позитивний ефект від нового закону говорять і депутати.

Навіть якщо органи місцевого самоврядування встановлять мінімальну ставку цього податку, а це 1%, в рік, бюджети місцевих громад отримають близько 200 млн грн. Також даний закон буде стимулювати лісгоспи не тільки вирубувати ліси, а й розвивати деревообробку, - переконаний народний депутат Юрій Соловей.

Утім, лобісти нового податку сильно поспішають. Оскільки чинне в Україні законодавство не дозволяє посеред року вводити несподівані побори. Керівник Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вже написала лист до Мінфіну і ГФС, у якому підкреслила, що рішення органів місцевого самоврядування про встановлення податку за лісові землі можуть бути прийняті і повинні бути оприлюднені до 15 липня 2019 року, а його фактичне стягнення можливо тільки з 1 січня 2020 року.
У Держлісагентстві запевняють, що введення нового податку призведе до оподаткування земель, які знаходяться у стадії створення деревостанів або на яких виростають насадження до 40-річного віку, і в яких неможливо отримати деревину, придатну для реалізації (вигідніше вирощувати сільськогосподарські культури, ніж ліс).

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.