Володимир Прокопів: Київрада проситиме парламент розширити межі столиці

Володимир Прокопів: Київрада проситиме парламент розширити межі столиці

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної ради України щодо зміни меж міста Києва.

Йдеться про можливість приєднання до Києва селища міського типу Коцюбинське. Наразі його територія відноситься до Києво-Святошинського району Київської області. А межа проходить по діючій міській смузі Києва між забудованою територією селища і лісом Святошинського лісопаркового господарства.

Окрім того, Коцюбинське є анклавом Києва і не має шляхів автомобільного сполучення із жодним населеним пунктом, окрім міста Києва. Селище міського типу не входить до жодного адміністративного району міста Києва, проте підпорядковано в сферах освіти та медицини Ірпінській міській раді.

-Абсолютно логічно, якщо Коцюбинське увійде до складу столиці, адже більша частина мешканців Коцюбинського фактично є киянами. Працюють тут, користуються транспортом, школами, садочками, лікарнями. Від приєднання громада Коцюбинського тільки виграє – як в економічному плані так і в інфраструктурному: жителі отримають столичну прописку, зможуть лікуватися у міських лікарнях, а діти будуть ходити в київські школи, - зазначив автор ініціативи, заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

Підтримують ідею приєднання до Києва самі місцеві мешканці Коцюбинського.

-Жителі Коцюбинське хочуть приєднатися до столиці. На початку березня відбулися громадські слухання. У голосуванні взяло участь 1337 людей. З них стати частиною Києва хочуть 61%. І це цілком природньо, бо люди в переважній більшості працюють в Києві, є платниками податків і звичайно вони хочуть мати рівний доступ на рівні з киянами до освітніх закладів, медичних установ, вирішення питань із комунальним транспортом і рівноцінним доступом до надання адміністративних послуг, - наголосила Коцюбинський селищний голова Ольга Матюшина.

Наразі територія Коцюбинського знаходиться в межах міста Києва. Але рішення про фактичне приєднання населеного пункту до столиці має приймати Верховна Рада. Адже відповідно до чинного законодавства, межі міста Києва встановлюються саме парламентом. З огляду на це, Київрада прийняла рішення звернутися з відповідною ініціативою до ВР. Рішення підтримали 90 депутатів.