Сьогодні у Києві почали діяти нові правила паркування

Сьогодні у Києві почали діяти нові правила паркування

27 вересня  вступає в силу новий закон про паркування. Проте досі не ухвалена підзаконна база для його реалізації. Як тільки закон запрацює на повну, то на вулиці Києва вийдуть більше ста столичних інспекторів. Покинуті на  тротуарах та проїжджій частині автомобілі евакуйовуватимуть. А їх власників штрафуватимуть.

-Проте місто не планує одразу ж влаштовувати терор для порушників, - зазначив  заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури  КМДА Дмитро Рахматуллін  в ефірі радіо «Київ 98FM».    

За його словами, інспекторів одягнуть у спецформу. У них будуть портативні принтери, щоб роздрукувати повідомлення і покласти  на лобове скло. Фіксація порушення може проводитися без присутності власника автомобіля.

Він додав, що у Києві вже діють кілька варіантів оплати за паркування. Це - мобільні додатки та паркомати. Також можна купити абонемент.

 - Оскільки наше місто поділене на три зони паркування, відповідно у першій зоні (центр) година - коштуватиме 10 гривень, у другій - 7 гривень і третій – 5 гривень», поінформував Дмитро Рахматулін. «А ті люди, що беруть за паркування 15 – 20 гривень, роблять це незаконно. Бо місто відмовилося від паркувальників понад рік тому. Тож ніяких людей уповноважених київською владою, які беруть  гроші з водіїв  - не має, - наголосив чиновник в ефірі радіо «Київ 98FM».

Як зазначив Дмитро Рахматулін, мета Закону про паркування полягає у тому, щоб легалізувати систему оплати за стоянку автомобіля, а також позбутися корупції у цій сфері.

- Київ відмовився від паркувальників, тому що гроші не йшли до міської  скарбниці. Нині створюється Служба паркування, де працюють інспектори. До їх обов’язків входить тільки фіксація порушення та оформлення адміністративних протоколів. Всі питання пов’язані з готівкою ВВАЖАЮТЬСЯ КОРУПЦІЄЮ, - сказав Рахматулін.

Як розповів заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури  КМДА вирішити проблему із паркомісцями, яких у місті недостатньо, можуть перехоплюючі паркінги. За словами чиновника, у місті вже близько 8 таких об’єктів. Вони розташовані на великих транспортних вузлах та біля станцій метрополітену, щоб люди могли залишити автомобіль та скористатися громадським транспортом.

- Ще розглядається перелік місць, де будуть створені багаторівневі підземні паркінги. Це довгострокові проекти, що потребують інвесторів та часу для реалізації, - зазначив Рахматулін.

Нагадаємо, Нові правила: як паркуватися на вулицях Києва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.