Столичні пасажири пікетували МВС

Столичні пасажири пікетували МВС

Активісти ГО “Екодія” провели театралізовану акцію “Увімкни камеру - звільни смугу” під Міністерством внутрішніх справ України з вимогою впровадження закону про автоматичну фото- та відеофіксацію на смугах громадського транспорту в Києві. Так, активісти продемонстрували, як міністр внутрішніх справ Арсен Аваков блокує роботу смуг громадського транспорту.

У Києві є 19 смуг для громадського транспорту, але вони не виконують свою функцію. Адже автолюбителі постійно займають ці смуги для власного комфорту, порушуючи закон. За таке порушення передбачено штраф 510 грн.

- Автофіксанція порушень дозволить контролювати дотримання правил на дорогах, зокрема і на смугах громадського транспорту, - коментує Анна Гуз, кампайнерка з транспортної політики ГО «Екодія».

Якщо уряд впровадить фото фіксацію на смугах громадського транспорту, то українці отримають:

- безперешкодний проїзд громадського транспорту та служб екстреної допомоги;

- штрафування водіїв за рух чи парковку на смугах громадського транспорту;

- безпечний рух велосипедистів.

- Смуги є, і по правилам ними мають рухатися або громадський транспорт або служби екстреної допомоги. Але реалії зовсім інші. Наш офіс знаходиться на вулиці Саксаганського,  де є смуга громадського транспорту. Але на ній сотні, або, навіть тисячі, водіїв приватних авто паркуються. Так не має бути. Поліція має їх штрафувати, але не виконує цього. Ми можемо лише гадати чому. Можливо, тому, що поліцейських не так і багато. А може, тому, що в них є більш пріоритетні завдання. Але цю проблему потрібно вирішувати. Ми бачимо як вихід - фото- та відеофіксацію на смугах громадського транспорту, - зазначає піарник «Екодія» Валентин Пугачов.

Якщо все ж таки запрацює фото- та відеофіксація на смугах громадського транспорту, що буде з порушниками? На смугах громадського транспорту камери фіксуватимуть інформацію про порушників та спрямовуватимуть її в спеціальний центр і людина отримуватиме вимогу сплатити штраф. Але як це працюватиме з водіями, які їздять на "євробляхах", невідомо.

В ході акції активісти передали до МВС звернення від 1500 небайдужих громадян, які вимагають, щоб громадський транспорт у Києві рухався вчасно та безперешкодно.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.