Кияни масово ремонтують багатоповерхівки

Кияни масово ремонтують багатоповерхівки

В Києві нова «мода» - не чекаючи на допомогу, мешканці багатоповерхівок самі беруться за оновлення своїх будинків

Обшарпані під’їзди, обдерті стіни, розмальовані сумнівними надписами ліфти, купи сміття і недопалків під ногами… Така типова картина для багатьох київських багатоповерхівок. Здається, рука маляра не торкалася цих стін кілька десятиліть. Але й навіть там, де заощадивши по крихті кошти, ЖЕК спромігся на бодай косметичний ремонт, на пофарбованих стінах невдовзі з’являються «сліди» від цигарок, взуття чи просто подряпини від гострих предметів.

Соціальні мережі останнім часом «рясніють» повідомленнями про добрі справи, зроблені руками киян. Здавалося б, скільки тієї роботи: взяв у руки пензлик, банку фарби і пофарбував стіну, а приємно. Власноруч, не чекаючи допомоги, сам попрацював, та ще й сусідів заохотив на добру справу!

- Ми неодноразово подавали заяви до ЖЕКу з проханнями відремонтувати  під’їзд, але там на наші звернення ніхто не відреагував, - розповідає жителька Дорогожичів, письменниця Євгенія Пірог. - Тому самі розпочали ремонт на поверсі. Сусіди стали цікавитися, що відбувається - чи не потрібна якась допомога, долучилися до справи. Буквально за тиждень впоралися з ремонтом: кожен робив, що міг, ми не залучали жодних будівельників і майстрів зі сторони. 

На Березняках місцева мешканка також за власні кошти зробила ремонт у своєму під’їзді, не чекаючи комунальників. Прозвітувала про виконану роботу Олена Туманська-Копаненко у Фейсбуці: «Найняла бригаду робітників, розрахувала і закупила необхідну кількість будівельних матеріалів. Допоміг досвід ремонту у власній квартирі. Тепер на стінах і на підлозі під’їзду лежить нова керамічна плитка, а замість старих поручнів встановлені сучасні поручні з нержавіючої сталі. Додам: дуже сподіваюся, що мій приклад стане «заразливим». Усе в наших руках».

Про нову форму взаємодії із мешканцями багатоповерхівок розповів секретар постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Тарас Криворучко:

- Коли я тільки став депутатом, обіцяв у кількох під’їздах зробити ремонти. Свою обіцянку я виконав. Через декілька місяців завітав туди і зрозумів, що люди, на жаль, не цінують те, що зроблено за бюджетні кошти - на свіжофарбованих стінах відбиток кросівок вище голови, написи «Іван + Марія» тощо. Люди не розуміють, що вони самі власники – керуюча компанія тільки обслуговує їх. Бо й сам будинок, і сходові клітини, і підвал перебувають у власності мешканців…

Щодо під’їздів будинків дійшли згоди: я, як депутат, переважно зі свого депутатського фонду (а іноді – і зі своїх власних коштів) закуповую матеріали у відповідь на звернення людей. І вони підписуються, що готові робити такий ремонт власними силами, найнявши фахівців або власноруч. Такий експеримент ми вперше запровадили минулого року - було кілька під’їздів, які погодились піти таким шляхом. На цей рік заплановано долучити до ініціативи більше двадцяти під’їздів. Видаю матеріали тільки після того, як зібрали необхідну суму, знайшли малярів. У людей з’явилась мотивація…

ДО РЕЧІ

- Згідно з чинним законодавством, відповідальність за стан багатоквартирного будинку несе власник будівлі. Перекладати витрати з капітального ремонту повністю на плечі мешканців - неправильно і несправедливо. Саме тому в Києві діє кілька програм, заснованих на принципах співфінансування. Місто сьогодні надає 70% коштів на ремонт, - сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.