У столиці під посольством РФ бачили «Путіна»

У столиці під посольством РФ бачили «Путіна»

Сьогодні активісти ГО КримСОС провели 27-ю щомісячну акцію #Where_is_Ervin, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму. Під час акції під посольством Російської Федерації відбувся невеличкий перфоманс – Путін «ефективно» розслідував справи жертв насильницьких зникнень на півострові, заплутуючи власноруч клубки з нитками.

На паркані біля будівлі посольства активісти розвісили папки із справами зниклих кримськотатарських активістів. Білим були написані імена тих, хто зник, але може бути живим, чорним – тих, кого знайдено закатованим.

За словами Таміли Ташевої, правозахисниці та координаторки ГО КримСОС,  за офіційною статистикою на території Криму зникло 15 кримськотатарських активістів, ще 5 знайдено вбитими.

- Нічого за заведеними на кримчан справами не робиться без вказівки з Кремля. Звідти є вказівка залякати кримчан, зробити з них таких самих людей, які живуть на території Російської Федерації - мовчазних, які будуть приймати цю владу. Тому з самого початку, з 2014 року, вони залякували активістів, почали їх викрадати. Першою жертвою насильницького зникнення став Решат Аметов, який вийшов на одиночний протест під Будинком Уряду в Криму.

Таміла Ташева зазначає, що після початку щомісячних акцій зупинилися викрадання активістів на території Криму. Також цих акцій чекають родичі зниклих активістів, які сподіваються знайти близьких живими і бажають привернути увагу суспільства до свого горя.