Кияни доторкнулися до науки

Кияни доторкнулися до науки

Сьогодні у парку імені Тараса Шевченка відбувся вже щорічний традиційний захід Наукові Пікніки. Мета заходу показати, що наука не нудна, а цікава та весела.

 - Вже п’яти рік ми проводимо такий захід. Сьогодні тут 22 намети. Бере участь понад 40 учасників. Це школи, університети, палаци творчості, Національна академія наук України, приватні організації, - розповідає координатор заходу, Ксенія Семенова.

Тут можна було:

- провести хімічні реакції;

- подивитися на істот, які можуть оселитися у наших шлунках, якщо ми не митимемо руки (потрібно було бачити обличчя дітей, коли вони розуміли наслідки недотримання правил особистої гігієни );

- дізнатись більше про традиційний український одяг;

- навчитись робити ляльку-мотанку;

- навчитись робити гербарій;

- приміряти протигаз.

- Для того, щоб не заразитися паразитами людина має перш за все мити руки перед їжею, мити овочі. М’ясо потрібно піддавати гарній термічній обробці. Якщо, у вас вдома мешкає котик чи собака, то важливо улюбленця перевірити хоча б на гельмінтози та протозоози, - розповідає Олена Семенко, співробітник Національного університету біоресурсів і природокористування.

А вчитель історії школи №218, Вікторія Пінчук, розповіла, як у 19 столітті в українських селах дівчата збиралися на вечорниці.

- Дівчина одягала вишиту довгу натільну сорочку. Не вишиванку, а саме сорочку. Далі одягалася запаска та фартук. Все це підперезувалося поясом. Якщо дівка шукала нареченого, то пояс зав’язувався зліва, якщо жінка одружена – справа. Зверху одягали корсетку. Також жінки прикрашали себе намистом.

На такі збори у молодих дівчат уходило по 4 години. Тому сучасним чоловікам гріх жалітися, якщо кохана збирається на концерт чи театр годину.

На жаль, все цікаве та приємне дуже швидко закінчується. Захід триває лише 22 вересня до 17.00.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.