Динаміка позитивна, політ чудовий: директор Nextbike розповів, як Київ звикає до громадських велосипедів

Динаміка позитивна, політ чудовий: директор Nextbike розповів, як Київ звикає до громадських велосипедів

Під час світового флешмобу Велосипедом на роботу 21 вересня на Майдані "Вечірка" поспілкувалася з директором компанії Nextbike Олексієм Кушкою й з перших вуст дізналася, як кияни вживаються зі спокусою запаркованих серед вулиці велосипедів. першої в місті системи громадського прокату двоколісних.

Спершу цифри
За місяць з невеликим роботи перша система громадського велопрокату Nextbike у Києві має, чим похвалитися. Отже, наразі в системі понад 17 тисяч зареєстрованих користувачів та вже більше 7 тисяч оренд (аби взяти велосипед, треба встановити спеціальний додаток). Загалом динаміка є позитивною, додає Кушка.

Оскільки станцій Bike sharing – це лише розмітка на асфальті, виникають проблеми з вандалами. Загалом у Києві 33 платформи, де залишати байки, та 100 велосипедів. До першого грудня проект працює в тестовому режимі та планує розширення. Кожен велосипед оснащений GPS. За перші два тижні роботи у Nextbike вкрали чотири велосипеди. Ще один втопили підлітки.

Скріншот з сайту www.nextbike.ua

Велики на вулиці – це для наших людей

Більше потопельників не було. Але ми постійно співпрацюємо з поліцією, - зазначив підприємець.

Найбільш проблемним поки виявився прокат на Троєщині. За оцінкою Кушки, саме там найактивніші хулігани. У планах компанії перенести платформу з проспекту Шухевича, де залишають велосипеди у цьому районі, на іншу локацію. Теж на Троєщині, але поближче до охорони та камер.

- Багато людей кажуть: як це стоять на вулиці (велосипеди, - ред..). Це не для наших людей. Я не знаю, хто їх люди, але це – для наших людей, - підсумував сповнений оптимізму велоактивіст Олексій Кушка.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Титульне фото: nextbike.kyiv via Facebook