Як сміттєзвалище у Підгірцях перетворять на зелений газон

Як сміттєзвалище у Підгірцях перетворять на зелений газон

Проект рекультивації першої черги полігону твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області перебуває на завершальній стадії. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. Рекультивація дозволить у перспективі перетворити полігон на екологічно безпечний об’єкт.

Вчені і проектанти провели геодезичні та гідрогеологічні дослідження,  лабораторні аналізи ґрунтів як в тілі полігону, так і навколо самої карти полігону. Провели й гідрологічне моделювання для визначення коливань рівнів фільтрату (шкідливої рідини, що утворюється в полігоні в процесі потрапляння туди опадів). Детально обстежили інженерні системи, зокрема каналізаційно-насосні станції та трансформаторні підстанції, а також будівельні споруди на полігоні.

-Процес рекультивації полігону є досить тривалим і складним, йому передуватимуть роботи з реконструкції. Реконструкція дозволить здійснити пересипку сміття, встановити додаткове обладнання для зменшення рівня фільтрату, а також укріпити дамбу для того, щоб унеможливити потрапляння фільтрату за межі полігону, – сказав Петро Пантелеєв.

Аби вирішити проблемні питання, на полігоні №5 планується здійснити укриття інертним ґрунтом першої карти та поетапно припинити складування на ній сміття. Лише після цього можливий початок будівельно-монтажних робіт в рамках рекультивації.

Петро Пантелеєв зауважив, що проект рекультивації передбачає цілий комплекс заходів, зокрема влаштування підпірних стінок, дренажних систем для відведення опадів та недопущення виливу фільтрату, газового дренажу, формування технологічних шарів на полігоні тощо.

-Навіть після припинення завезення на полігон сміття, він потребуватиме системного нагляду та контролю. І місто бере на себе ці зобов’язання. У результаті проведеної рекультивації ми матимемо безпечну територію, вкриту газоном, як відбувається в інших країнах (на фото), – пояснив заступник голови КМДА.

Днями проект рекультивації обговорений на зустрічі із представниками громад сіл, що розташовані поблизу полігону – Підгірців, Ходосівки та інших.

Нагадаємо, 27 жовтня  2016 року Київрада прийняла рішення про закриття 5-го полігону, і за два роки проведена робота для створення альтернативи полігону – сміттєпереробного підприємства. Київ рухається трьома паралельними шляхами, кожен з яких має на меті будівництво сміттєпереробного заводу. Перший – це оголошений 28 серпня конкурс на залучення інвестора. Другий шлях – пропозиція ПрАТ «Київспецтранс» щодо спільного будівництва заводу із муніципалітетом. Третій – це будівництво за кошти міста на ділянках, що сьогодні є придатними для таких заводів.

Проект рекультивації виконаний Державним підприємством «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» ім. В. С. Балицького на замовлення оператора полігону – ПрАТ «Київспецтранс».